lomaosakematkailu

Anonyymi

Miksei porukka jo ala ymmärtämään yli 30-vuoden toiminnalla, viikko-osake lomailu on yksi muoto lomailla veneilyn, asuntvaunu caravan ja mökkeilun rinnalla, Eihän se asuntovaunun vetäminen alitehoisella autolla ja aiheuttaen autoletkoja ja keskareiden näyttöjä ole joidenkin mielestä rentouttavaa lomailua. Tai nämä paremmista perheistä tulevat elämää kokemattomat jotka alkavat ns. purjehtia. Viikko-osake matkailu on oma lajinsa ja jotka pitävät siitä ovat valtaosaa. Koirat haukkuu ja karavaani on kulkenut jo noin 40-vuotta.

5

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletko peloissasi että viikkoosake lomailu on tullut päätökseen. Rupeahan katselemaan jo erialan töitä.

    • Anonyymi

      Alan suurin ongelma on omistajat, joilla on paska viikko sopimattomassa kohteessa. Sitä ei viitsi itse käyttää, eikä sitä saa vuokrattuakaan. Vaihtopalveluita ei haluta käyttää, kun ne maksaa. Siinä sitä maksetaan vastiketta sitten vain.

    • Anonyymi

      Nyt ette kyllä ymmärrä nykyistäviikko-osakesysteemiä, osakkeet on pisteytetty ja lähtökohtana on että ei koskaan käy siinä omassa viikossa oli se kysytty tai rupuviikko.

      • Anonyymi

        Pakko käydä omallaviikkoosakkeessa kun vaihdoilla ei pääse niihin kohteisiin minne haluaisi. Typerää koko viikkoosake matkailu. Ja se rci myös ihan fak.


    • Anonyymi

      Matkailualan yritysten on suositeltavaa laatia varautumissuunnitelmat sekä kouluttaa henkilökuntaa poikkeustilanteiden varalle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      371
      2888
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      66
      2314
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1969
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      78
      1646
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1562
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1179
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1039
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      264
      975
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      11
      968
    10. 40
      844
    Aihe