Miten satut tietämään joitain The Sims-sarjan ominaisuuksia? Kuten modit, muokkaukset ja erikoismenetelmät?
OutoSim, joka tietää joitakin asioita
8
278
Vastaukset
- Anonyymi
Noihan nyt tietää kaikki jotka ovat vähän pidempään pelejä pelanneet ja netistäkin löytyy kaikki kun jaksaa nähdä vähän vaivaa ja etsiä. Paria pelleä tarvitse palvoa..
- Anonyymi
Tähän riittää yksi vastaus ja se on Radola.
- Anonyymi
Eipä museoidusta radolasta löydy juuri mitään tietoa, ainakaan ajankohtaisesti. OutoSimin tietämys ylittää radolan sisällön selvästi. Jollet viittaa pellejenpalvontaan...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä museoidusta radolasta löydy juuri mitään tietoa, ainakaan ajankohtaisesti. OutoSimin tietämys ylittää radolan sisällön selvästi. Jollet viittaa pellejenpalvontaan...
Voi hyvä jumala, mikä on ongelma? Kaikki jotka ovat pelanneet sims pelejä vähän kauemmin kuin pari vuotta tietävät tämän "outosimin" kikat. Ja kaikki kyllä löytyy myös netistä jos viitsii ja jaksaa vähän etsiä. Taidat olla itse outosim joka vähän bostailee täällä lol.
Ihmettelyä ihan perus tiedoista, jeshus.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi hyvä jumala, mikä on ongelma? Kaikki jotka ovat pelanneet sims pelejä vähän kauemmin kuin pari vuotta tietävät tämän "outosimin" kikat. Ja kaikki kyllä löytyy myös netistä jos viitsii ja jaksaa vähän etsiä. Taidat olla itse outosim joka vähän bostailee täällä lol.
Ihmettelyä ihan perus tiedoista, jeshus..Anna mä arvaan, englanti ei suju ja kaiken pitää olla suomeksi..niimpä niin..
Vinkki, suurin osa vinkeistä ja tiedosta löytyy englanniksi, jos ette osaa sitä käyttäkää vaikka google translator kääntäjää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi hyvä jumala, mikä on ongelma? Kaikki jotka ovat pelanneet sims pelejä vähän kauemmin kuin pari vuotta tietävät tämän "outosimin" kikat. Ja kaikki kyllä löytyy myös netistä jos viitsii ja jaksaa vähän etsiä. Taidat olla itse outosim joka vähän bostailee täällä lol.
Ihmettelyä ihan perus tiedoista, jeshus..en ottanut kantaa OutoSimin tietoihin verrattuna perusgooglehakuihin, vaan ainoastaan radolaan, jota ei nykyään voi oikein mainitakaan tietolähteeksi.
Vastaan tähän aloitukseen ensimmäistä kertaa - ja vaikka olen taannoin kirjoittanut muilla nimimerkeillä ja myös anonyyminä, en ole keskustelun kestäessä tähän mennessä vielä nimimerkkiä vaihtanut.
Kuten joku anon hyvin arvasikin, ei minun tiedoissani ole mitään erikoista; ne juontavat pelihistoriasta, käyttämistäni pelityyleistä (tai niiden puuttumisesta) ja myös siitä, että olen vuosien mittaan muokannut peliä oman makuni mukaiseksi.
Että joku vaivautuu minua nimittelemään pelleksi tai pariksikin, ei minua jää millään tavoin vaivaamaan. Varmaan olen pelleillytkin, vaikka olen itse mielestäni pyrkinyt olemaan jollakin tavalla avuksi. Nimittely joka tapauksessa antaa usein paremman kuvan nimittelijästä itsestään kuin nimittelyn kohteesta ja sydämen kyllyydestähän se suu puhuu ja näppis kirjoittaa.
En kuitenkaan varsinaisesti pelkää puskista huutelevia kirjoittajia. Saatanpa heille huvikseni vastatakin. Etten heille useinkaan viitsi antaa palautetta, johtuu lähinnä siitä että minun mielestäni vaikeneminen osoittaa ylenkatseen yhtä hyvin kuin rettelöinti - ja paikoin paremminkin.
Se, etten enää kenties kauaa vastaile mihinkään tällä palstalla ei johdu saamastani kritiikistä sen enempää kuin kiitoksistakaan. Syynä on, että koen EA:n ajaneen pelisarjansa alennustilaan, eikä viimeksi pelaamani The Sims 4 enää ansaitse enempää huomiota minulta. En arvosta bugien paljoutta ja rikkinäistä peliä.
Olen ehtinyt tätä kirjoittaessani jo vaihtaa muihin peleihin ja itseni tuntien odotan lähivuosina unohtavani muinoin mielenkiintoisilta ja lupaavilta vaikuttaneet Simsit jokseenkin kokonaan. Minun puolestani saavat muut kirjoitella, kysellä ja vastailla kysymyksiin ihan kuinka vain haluavat. Vaikeaa se ei tosiaankaan ole - aivan kuten tässä keskustelussa on jo todettukin.- Anonyymi
Pelaatko The Sims 3:sta? Itsellä on The Sims 3, mutta puuttuu vielä Island Paradise. En näe syytä ostaa The Sims 4:ää, kun siellä on kaikki kolmosen osat tehty uudelleen ja EA rahastaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827443Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044724Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734678Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584150HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714137Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333639Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623072Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty682776Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401970- 471705