Miten satut tietämään joitain The Sims-sarjan ominaisuuksia? Kuten modit, muokkaukset ja erikoismenetelmät?
OutoSim, joka tietää joitakin asioita
8
311
Vastaukset
- Anonyymi
Noihan nyt tietää kaikki jotka ovat vähän pidempään pelejä pelanneet ja netistäkin löytyy kaikki kun jaksaa nähdä vähän vaivaa ja etsiä. Paria pelleä tarvitse palvoa..
- Anonyymi
Tähän riittää yksi vastaus ja se on Radola.
- Anonyymi
Eipä museoidusta radolasta löydy juuri mitään tietoa, ainakaan ajankohtaisesti. OutoSimin tietämys ylittää radolan sisällön selvästi. Jollet viittaa pellejenpalvontaan...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä museoidusta radolasta löydy juuri mitään tietoa, ainakaan ajankohtaisesti. OutoSimin tietämys ylittää radolan sisällön selvästi. Jollet viittaa pellejenpalvontaan...
Voi hyvä jumala, mikä on ongelma? Kaikki jotka ovat pelanneet sims pelejä vähän kauemmin kuin pari vuotta tietävät tämän "outosimin" kikat. Ja kaikki kyllä löytyy myös netistä jos viitsii ja jaksaa vähän etsiä. Taidat olla itse outosim joka vähän bostailee täällä lol.
Ihmettelyä ihan perus tiedoista, jeshus.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi hyvä jumala, mikä on ongelma? Kaikki jotka ovat pelanneet sims pelejä vähän kauemmin kuin pari vuotta tietävät tämän "outosimin" kikat. Ja kaikki kyllä löytyy myös netistä jos viitsii ja jaksaa vähän etsiä. Taidat olla itse outosim joka vähän bostailee täällä lol.
Ihmettelyä ihan perus tiedoista, jeshus..Anna mä arvaan, englanti ei suju ja kaiken pitää olla suomeksi..niimpä niin..
Vinkki, suurin osa vinkeistä ja tiedosta löytyy englanniksi, jos ette osaa sitä käyttäkää vaikka google translator kääntäjää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi hyvä jumala, mikä on ongelma? Kaikki jotka ovat pelanneet sims pelejä vähän kauemmin kuin pari vuotta tietävät tämän "outosimin" kikat. Ja kaikki kyllä löytyy myös netistä jos viitsii ja jaksaa vähän etsiä. Taidat olla itse outosim joka vähän bostailee täällä lol.
Ihmettelyä ihan perus tiedoista, jeshus..en ottanut kantaa OutoSimin tietoihin verrattuna perusgooglehakuihin, vaan ainoastaan radolaan, jota ei nykyään voi oikein mainitakaan tietolähteeksi.
Vastaan tähän aloitukseen ensimmäistä kertaa - ja vaikka olen taannoin kirjoittanut muilla nimimerkeillä ja myös anonyyminä, en ole keskustelun kestäessä tähän mennessä vielä nimimerkkiä vaihtanut.
Kuten joku anon hyvin arvasikin, ei minun tiedoissani ole mitään erikoista; ne juontavat pelihistoriasta, käyttämistäni pelityyleistä (tai niiden puuttumisesta) ja myös siitä, että olen vuosien mittaan muokannut peliä oman makuni mukaiseksi.
Että joku vaivautuu minua nimittelemään pelleksi tai pariksikin, ei minua jää millään tavoin vaivaamaan. Varmaan olen pelleillytkin, vaikka olen itse mielestäni pyrkinyt olemaan jollakin tavalla avuksi. Nimittely joka tapauksessa antaa usein paremman kuvan nimittelijästä itsestään kuin nimittelyn kohteesta ja sydämen kyllyydestähän se suu puhuu ja näppis kirjoittaa.
En kuitenkaan varsinaisesti pelkää puskista huutelevia kirjoittajia. Saatanpa heille huvikseni vastatakin. Etten heille useinkaan viitsi antaa palautetta, johtuu lähinnä siitä että minun mielestäni vaikeneminen osoittaa ylenkatseen yhtä hyvin kuin rettelöinti - ja paikoin paremminkin.
Se, etten enää kenties kauaa vastaile mihinkään tällä palstalla ei johdu saamastani kritiikistä sen enempää kuin kiitoksistakaan. Syynä on, että koen EA:n ajaneen pelisarjansa alennustilaan, eikä viimeksi pelaamani The Sims 4 enää ansaitse enempää huomiota minulta. En arvosta bugien paljoutta ja rikkinäistä peliä.
Olen ehtinyt tätä kirjoittaessani jo vaihtaa muihin peleihin ja itseni tuntien odotan lähivuosina unohtavani muinoin mielenkiintoisilta ja lupaavilta vaikuttaneet Simsit jokseenkin kokonaan. Minun puolestani saavat muut kirjoitella, kysellä ja vastailla kysymyksiin ihan kuinka vain haluavat. Vaikeaa se ei tosiaankaan ole - aivan kuten tässä keskustelussa on jo todettukin.- Anonyymi
Pelaatko The Sims 3:sta? Itsellä on The Sims 3, mutta puuttuu vielä Island Paradise. En näe syytä ostaa The Sims 4:ää, kun siellä on kaikki kolmosen osat tehty uudelleen ja EA rahastaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1433958Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3593064Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142008Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101705Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41139Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69975- 71974
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23851- 71839
- 44794