Hei,joudun lähtemään kodistani itse aiheutetuista syistä joita en tässä avaa tarkemmin.Muutenkin lähtö tuntuu kamalalta mutta vielä pahempaa on se että minulla on 12-vuotias koira joka on minulle paras ystävä ja tämä koira ei voi myöskään elää ilman minua.Koiran mukaan ottaminen ei ole mahdollista koska aluksi joudun olemaan ilman asuntoakin.Olisiko parempi jättää koira muiden hoidettavaksi jotka jäävät asumaan nykyiseen asuntoon vai lopettaa?Kommentteja mikä on parasta koiran kannalta.Nykyiseen asuntoon en voi jäädä.
Koiran eutanasia
6
86
Vastaukset
- Anonyymi
Katie Price ratkaissut ratkaissut asian kätevästi, hevosen ja kaksi rakkia lopettanut ajamalla autolla päälle, kolmannen rakin sähkötuolissa.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/00785497-59a2-440e-a48e-07f0580a332f
Heppaparkaa käy sääliksi, iso eläin ei ihan vähällä kuole. Muuttoautot isompina tehokkaita. - Anonyymi
Mikä tämä juttu oikein on, että aina ajatellaan koiran kannalta lopettamisen olevan paras ratkaisu? Päättäisikö koira mieluummin kuolla pois kuin sopeutua tilanteeseen? Uskomatonta ja täysin harhaluuloista haihattelua sanoa, ettei koira voi elää ilman sinua. Voi luoja nyt oikeesti.
Kun et viitsinyt enempää kertoa, niin paha tuohon on muuta sanoa. Ovatko jälkeen jäävät esim. exä ja lapset, jotka varmasti ovat koiralle tärkeitä lauman jäseniä vai jonkin huumeluolan muut asukkaat? Vai jotain siltä väliltä? Aika olennainen tieto kun mietitään sitä, miten hyvä koiran on jäädä asumaan sinne.- Anonyymi
Kyseessä on veljeni perhe ja äitini joka on toinen koiran tärkeä ihminen.Mutta oikeasti koira kärsii eroahdistuksesta kun en ole kotona.Ja koira on jo 12 v.Ja syynä lähtöön on se että mokasi raha-asiani ottamalla luottoja ja nyt omaisuus ulosmitataan..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyseessä on veljeni perhe ja äitini joka on toinen koiran tärkeä ihminen.Mutta oikeasti koira kärsii eroahdistuksesta kun en ole kotona.Ja koira on jo 12 v.Ja syynä lähtöön on se että mokasi raha-asiani ottamalla luottoja ja nyt omaisuus ulosmitataan..
Ei sinun tarvitse hoitaa ongelmaa ennen kuin sellaista onkaan. Jos se on muille ok, niin tietenkin jätät koiran sinne ja katsot miten menee. Koirat ovat sopeutuvaisia, joten et sinä voi tietää mistään loputtomiin kestävästä eroahdistuksesta kun et ole edes kokeillut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyseessä on veljeni perhe ja äitini joka on toinen koiran tärkeä ihminen.Mutta oikeasti koira kärsii eroahdistuksesta kun en ole kotona.Ja koira on jo 12 v.Ja syynä lähtöön on se että mokasi raha-asiani ottamalla luottoja ja nyt omaisuus ulosmitataan..
No tuosta teosta pitänee ottaa opiksi,eli ei mitään keltään velaksi.Ja maksat otetun pois niin pian kuin mahdollista.
Koirasta,tietysti jätät sen äidille,jos mahdollista.Ja sinun kannattaa muutenkin keskustella asioista äitisi kanssa.Hän osaa varmasti auttaa,ja neuvoa miten toimi.Älä tee mitään hätiköityä, vaan keskustele äitisi kanssa asiat selviksi.Toivottavasti saat asiat kuntoon.Ja koiralla ja sinulla asunto pysyy🤗 - Anonyymi
Tottakai lopettaminen on paras ja kestävä ratkaisu kaikkien kannalta!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805028- 794859
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522689
- 402586
- 502237
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840