Kehitysvammaiselle seksisuhde

Itse en halua mitään seurustelua enkä mitään tyttö/poika kaveri juttua. haluan pelkästään seksisuhteen. Mutta mistään kehitysvammaisten sivuilta ei onnistu koska ja minut estettiin kehitysvammaisten kaveripiiri sivuilla ja ei ole päästetty kehitysvammaisten ystävä tupaan kun olin kysynyt suoraan voiko yksi kehitysvammainen alkaa seksisuhteeseen kanssani.

4

369

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minkä ikäinen olet?

      Sinun pitää ymmärtää se että et voi käydä kyselemässä kaverepiireistä ym kaehitysvammaisten kaveri ryhmiltä suoraan sitä että aloittaisiko joku kanssasi seksisuhteen. Tuollainen kysely voi olla todella ahdistavaa ja sen lisäksi sinut suljetaan pois noista piireistä.

      Huomioi myös se, että keskustelupalstojen kautta haetut seksiseurat ovat aika hakuammuntaa, sillä kuka tahansa voi olla netissä ihan mitä tahansa. Eli voit joutua esimerkiksi kiristyksen tai hyväksi käytön uhriksi

      • 38. Ja kun jos joku kehitysvammainen ei ole tehnyt niin, kuin haluan. Aloin kiristää niiltä rahaa ja uhkasin. Sanoin, sitten jos ei anna kyrpää ja jos ei keksi ohjaajille jotain valhetta saa luvan ostaa lääkkeitä minulta. Äitini on epäillyt alusta asti, että minun Lievä älyllinen kehitysvamma diagnoosi on tehty väärin. Kun kirjastosta lainasin Asperger aikuisella kirjan ja luin äidille ääneen yhtäkkiä sanoi äitini, että se teksti täsmäsi minuun ja on alusta asti kehitysvamma lääkäreille sanonutkin aiheesta, mutta kukaan kehitysvamma psykiatri lääkärit ei ole uskoneet äitiäni. Pydtyykö toinen Lievästi älyllisesti kehitysvammainen käyttää hyväksi toista Lievästi älyllisesti kehitysvammaista. Ja kehitysvammaisten ryhmäkoti ohjaajat sanoivat suoraan en kuulu niiden mielestä kehitysvamma palveluihin 2016 lopetti sitten sain mielenterveys puolelta työntekijän ja ne lopetti palveluiden antamisen minulle 2018. Siis täysin itsenäisesti pärjään mitä keskustelu seuraa tarvin paljon. Se miksi äitini epäillyt minun kehitysvamma diagnoosia sen mielestä minun ei pitäisi hallita oman rahan käyttöä siis ei ole vanhempien tarvinnut hoitaa ikinä minun tiliä sitten kun 20 muutin pois kotoa ja edunvalvontaa en ole koskaan tarvinnut.


      • Anonyymi
        Hemako2020 kirjoitti:

        38. Ja kun jos joku kehitysvammainen ei ole tehnyt niin, kuin haluan. Aloin kiristää niiltä rahaa ja uhkasin. Sanoin, sitten jos ei anna kyrpää ja jos ei keksi ohjaajille jotain valhetta saa luvan ostaa lääkkeitä minulta. Äitini on epäillyt alusta asti, että minun Lievä älyllinen kehitysvamma diagnoosi on tehty väärin. Kun kirjastosta lainasin Asperger aikuisella kirjan ja luin äidille ääneen yhtäkkiä sanoi äitini, että se teksti täsmäsi minuun ja on alusta asti kehitysvamma lääkäreille sanonutkin aiheesta, mutta kukaan kehitysvamma psykiatri lääkärit ei ole uskoneet äitiäni. Pydtyykö toinen Lievästi älyllisesti kehitysvammainen käyttää hyväksi toista Lievästi älyllisesti kehitysvammaista. Ja kehitysvammaisten ryhmäkoti ohjaajat sanoivat suoraan en kuulu niiden mielestä kehitysvamma palveluihin 2016 lopetti sitten sain mielenterveys puolelta työntekijän ja ne lopetti palveluiden antamisen minulle 2018. Siis täysin itsenäisesti pärjään mitä keskustelu seuraa tarvin paljon. Se miksi äitini epäillyt minun kehitysvamma diagnoosia sen mielestä minun ei pitäisi hallita oman rahan käyttöä siis ei ole vanhempien tarvinnut hoitaa ikinä minun tiliä sitten kun 20 muutin pois kotoa ja edunvalvontaa en ole koskaan tarvinnut.

        Kehoitan sinua olemaan yhteydessä paikkakuntasi terveyskeskukseen, jonka kautta saat sitten lähetteen tutkimuksiin, joissa voidaan Asperger-epäilysi selvittää.

        Kehitysvammaakaan ei diagnosoida pelkkien testitulosten takia, vaan myös henkilön toimintakykyä sekä elämässä ja ympäristössä selviytymisen taitoja tulee myös tutkia. Jos näissä on puutteita, voi diagnoosi olla perusteltu.

        Kehoitan sinua oikeasti olemaan netissä varovainen kuten sinulle vastannut jo mainitsi, niin netissä ihminen voi esittää ketä tahansa, vaikkei oikeasti sitä olisi. Seksiseuraa löytää lähinnä K18-sivuilta, mutta niissä suurin osa kävijöistä on ei-kehitysvammaisia.

        Tiedän kyllä, että laki ei kiellä kehitysvammaista ja ei-kehitysvammaista harrastamasta seksiä tai seurustelemasta, mutta kehoitan silti varovaisuuteen koska jotkut ei-kehitysvammaiset osaa käyttää kehitysvammaisten heikkoa ymmärryskykyä hyväkseen.

        Eikä pelkästään normaaliälyiset käytä hyväksi, vaan myös kehitysvammaisetkin kykenee käyttämään toista hyväksi. Etenkin näin ikäviin tapauksiin olen törmännyt, joissa nuoria kehitysvammaisia on hyväksikäytetty teinistä alkaen, ja syyllisinä on myös olleet kehitysvammaiset nuoret miehetkin vammattomien miesten lisäksi. Kehitysvammaisten tukiliitoilla yms. on oppaita selkokielellä näistä asioista,


    • Anonyymi

      Kyllä käy

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      65
      5420
    2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      2727
    3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      274
      2531
    4. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2409
    5. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      19
      1884
    6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      233
      1593
    7. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      56
      1201
    8. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      13
      1123
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      88
      1105
    10. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      90
      1096
    Aihe