Pissahädän tunne

Juuh elikkäs oon 19v kolli ja nyt pari päivää ollu semmosta ihmeellistä et ikäänku kokoajan olis vähän pissahätä. Kun käy kusella niin sen jälkeen n. 15min on ihan normaali olo, mut sit taas alkaa tuntumaa et olis kusihätä. Tosin se kusihätä ei tunnu mitenkää hirveen isolta, mut sillee häiritsevä se kuitenkin on. Mitään kirvelyä tai vastaavaa ei oo. Voiko johtua vaan siitä et kokoajan mietin sitä vai mistä vois johtua?

5

467

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      voi johtua siitä että mietit sitä liikaa.Näin naisena sama jos johonkin pitäis lähteä niin varmuuden vuoksi joskus käytävä vessassa vaan sen takia jos ei ole mahdollista käydä vessassa.Niin jos sulla on jännityspissa.Googlettamalla löytyy tietoa tästä miksi jännittäminen aiheuttaa pissahätää.

      • Anonyymi

        Täähän se varmaan on. Muistan varmaan 2 vuotta takaperin et oli samanlaista ja olin ihan varma et mul on joku sairaus ja stressasin sitä kokoajan mut sitku unohdin koko asian niin vaiva loppu.


      • Anonyymi

        Jännäpissa ja jännäkakka on vähän samanlaisia ilmiöitä.


    • Anonyymi

      Juuh elikkäs ei.

    • Anonyymi

      Kannattaa poissulkea virtsatietulehduksen (nuorella miehellä lie kohtuullisen epätodennäköinen) sekä sukupuolitaudin (mahdollisempi vaihtoehto) olemassaolo.

      Yksi vaihtoehto on, että rakko ärtyy erilaisista voimakkaista, mausteisista ja happamista ruuista tai juomista. Onko ravitsemuksessasi tapahtunut muutoksia? Esim. runsas kotimaisten omenien syöminen on aiheuttanut ihmisille rakko-oireita. Nyt on marja-aika, eli ravinto voi olla vähän erilaista kuin aiemmin kesällä. Itse saan useista elintarvikkeista rakko-oireita. Eli välillä ramppaan tiristämässä pikkutippaa, välillä isokaan nestelasti ei haittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1612
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1611
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe