Pissahädän tunne

Juuh elikkäs oon 19v kolli ja nyt pari päivää ollu semmosta ihmeellistä et ikäänku kokoajan olis vähän pissahätä. Kun käy kusella niin sen jälkeen n. 15min on ihan normaali olo, mut sit taas alkaa tuntumaa et olis kusihätä. Tosin se kusihätä ei tunnu mitenkää hirveen isolta, mut sillee häiritsevä se kuitenkin on. Mitään kirvelyä tai vastaavaa ei oo. Voiko johtua vaan siitä et kokoajan mietin sitä vai mistä vois johtua?

5

517

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      voi johtua siitä että mietit sitä liikaa.Näin naisena sama jos johonkin pitäis lähteä niin varmuuden vuoksi joskus käytävä vessassa vaan sen takia jos ei ole mahdollista käydä vessassa.Niin jos sulla on jännityspissa.Googlettamalla löytyy tietoa tästä miksi jännittäminen aiheuttaa pissahätää.

      • Anonyymi

        Täähän se varmaan on. Muistan varmaan 2 vuotta takaperin et oli samanlaista ja olin ihan varma et mul on joku sairaus ja stressasin sitä kokoajan mut sitku unohdin koko asian niin vaiva loppu.


      • Anonyymi

        Jännäpissa ja jännäkakka on vähän samanlaisia ilmiöitä.


    • Anonyymi

      Juuh elikkäs ei.

    • Anonyymi

      Kannattaa poissulkea virtsatietulehduksen (nuorella miehellä lie kohtuullisen epätodennäköinen) sekä sukupuolitaudin (mahdollisempi vaihtoehto) olemassaolo.

      Yksi vaihtoehto on, että rakko ärtyy erilaisista voimakkaista, mausteisista ja happamista ruuista tai juomista. Onko ravitsemuksessasi tapahtunut muutoksia? Esim. runsas kotimaisten omenien syöminen on aiheuttanut ihmisille rakko-oireita. Nyt on marja-aika, eli ravinto voi olla vähän erilaista kuin aiemmin kesällä. Itse saan useista elintarvikkeista rakko-oireita. Eli välillä ramppaan tiristämässä pikkutippaa, välillä isokaan nestelasti ei haittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      62
      905
    2. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      704
    3. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      79
      680
    4. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      39
      636
    5. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      36
      631
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      87
      561
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      110
      535
    8. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      481
    9. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      37
      475
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      71
      457
    Aihe