Miehen miehiys

Anonyymi

Menen Torstaina lääkäriin, tarkoituksena hankkia erektiolääke, tiedättekö mitä lääkäri tutkii, työntääkö se sormen pyllyyn? tutkiakseen eturauhasta.

7

5187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi ronkkisi eturauhasta? Ratkaisevinta on erektiolääkkeitä määrättäessä sydänterveys (erektiolääke voi pahentaa sydänvaivoja) ja mahdolliset verisuonitaudit.

      • Kiitos vastauksesta , kaverit vain pelotteli.


    • Anonyymi

      Saattaa riippua enemmän iästäsi kuin käynnin tarkoituksesta.
      Eturauhasen tunnustelu on käsittääkseni perustutkimus.
      Eri tarkoituksissa olen parikymmentä vuotta käynyt samalla urheilulääkärillä.
      Olipa käyntini syy mikä tahansa niin aina hän kysyy saako tunnustella em. rauhasen. Vajaa 10 vuotta sitten hän havaitsi peräsuolen syövän jonka alkupää ( vai loppupää ) oli hyvin lähellä sulkijalihasta. Tähystys vahvisti havainnon ja pakoputkesta pois 30cm.

      Sama lekuri havaitsi vaimoni entisen työkaverin ohutsuolisyövän mamman mentyä valittamaan kuvittelemiaan munasarjavaivoja.
      Kymmenien vuosien köhimisen jälkeen vaimoni sai ko. lekurilta toimivan astmalääke reseptin.

      Olin 65v ikäinen kun rankemmat treenit alkoivat vaatimaan kohtuuttoman pitkiä palautuksia. Pyysin tk-lekurilta testoja. Testoni olivat hyvin viitearvojen sisällä ja kun yritin hellyttää nuorta naislääkäriä avillisilla kotivelvollisuuksilla niin nainen kirjoitti viagra reseptin. Kotona asiat eivät sentään olleet niin pahassa jamassa eikä viagrasta olisi ollut mitään hyötyä varsinaiseen tarpeeseeni.
      Selvitettyäni asian ja näyttäessäni taskukalenteriin merkitsemiani karkeita päiväohjelmia, kirjoitti lekuri testoreseptin. Kela korvaa osan ja aikaisemmin useana vuotena sain testot Espanjassa maksutta. Sitten oli maksettava niiden iva joka oli 4,20€/kk:n annos. Nyt jo vuosikausia on täytynyt maksaa lappuhinta ja anoa Suomessa KELAlta senkorvausosuus.

      Tämä viagran korvike toimii kahdella tasolla. Nyt on käyttöä takana 11 vuotta ilman vähäisintäkään sivuilmiötä.

      • Anonyymi

        Ei todellakaan ronkita mittään persreikää jos hakee erektiolääkkeelle reseptiä.
        Taitaa sun lääkäri vaan tykätä perseen ronkkimisesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei todellakaan ronkita mittään persreikää jos hakee erektiolääkkeelle reseptiä.
        Taitaa sun lääkäri vaan tykätä perseen ronkkimisesta.

        Tykkäsi sen verran, että havaitsi pitkälle kehittyneen syövän jota tk-lekuri ei ollut tunnistanut pari kuukautta aikaisemmin!
        Saattaa tykätä kysyä eläkeikäisiltä ukoilta josko haluaisi varmistaa, ettei luonnostaan suurentuneessa rauhasessa ole mitään eätavallista.

        Tuossa edellisen hengentuotteeni viimeisessä virkkeessä on mielestäni asiaa.

        Persettä ronkkiva nainen tuskin saa siitä nautintoa mutta sillä toimella nainen voi antaa lisästimulointia miehelle, jos et ole vielä kokenut!

        Vielä ensimmäiseen vastaukseeni. "Saattaa riippua enemmän iästäsi kuin käynnin tarkoituksesta"!!!! Ei pitäisi olla vaikea ymmärtää!


    • Anonyymi

      kyllä sekin siis eturauhanen tutkitaan eli voit varautua, että saat nyrkkiä perseeseen tekee häijyä.

      • Anonyymi

        Sehän tepsii paremmin ku pilleri!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      91
      1107
    2. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      886
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      110
      881
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      278
      675
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      76
      648
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      73
      603
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      572
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      546
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      38
      510
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe