Miehen miehiys

Anonyymi

Menen Torstaina lääkäriin, tarkoituksena hankkia erektiolääke, tiedättekö mitä lääkäri tutkii, työntääkö se sormen pyllyyn? tutkiakseen eturauhasta.

7

4971

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi ronkkisi eturauhasta? Ratkaisevinta on erektiolääkkeitä määrättäessä sydänterveys (erektiolääke voi pahentaa sydänvaivoja) ja mahdolliset verisuonitaudit.

      • Kiitos vastauksesta , kaverit vain pelotteli.


    • Anonyymi

      Saattaa riippua enemmän iästäsi kuin käynnin tarkoituksesta.
      Eturauhasen tunnustelu on käsittääkseni perustutkimus.
      Eri tarkoituksissa olen parikymmentä vuotta käynyt samalla urheilulääkärillä.
      Olipa käyntini syy mikä tahansa niin aina hän kysyy saako tunnustella em. rauhasen. Vajaa 10 vuotta sitten hän havaitsi peräsuolen syövän jonka alkupää ( vai loppupää ) oli hyvin lähellä sulkijalihasta. Tähystys vahvisti havainnon ja pakoputkesta pois 30cm.

      Sama lekuri havaitsi vaimoni entisen työkaverin ohutsuolisyövän mamman mentyä valittamaan kuvittelemiaan munasarjavaivoja.
      Kymmenien vuosien köhimisen jälkeen vaimoni sai ko. lekurilta toimivan astmalääke reseptin.

      Olin 65v ikäinen kun rankemmat treenit alkoivat vaatimaan kohtuuttoman pitkiä palautuksia. Pyysin tk-lekurilta testoja. Testoni olivat hyvin viitearvojen sisällä ja kun yritin hellyttää nuorta naislääkäriä avillisilla kotivelvollisuuksilla niin nainen kirjoitti viagra reseptin. Kotona asiat eivät sentään olleet niin pahassa jamassa eikä viagrasta olisi ollut mitään hyötyä varsinaiseen tarpeeseeni.
      Selvitettyäni asian ja näyttäessäni taskukalenteriin merkitsemiani karkeita päiväohjelmia, kirjoitti lekuri testoreseptin. Kela korvaa osan ja aikaisemmin useana vuotena sain testot Espanjassa maksutta. Sitten oli maksettava niiden iva joka oli 4,20€/kk:n annos. Nyt jo vuosikausia on täytynyt maksaa lappuhinta ja anoa Suomessa KELAlta senkorvausosuus.

      Tämä viagran korvike toimii kahdella tasolla. Nyt on käyttöä takana 11 vuotta ilman vähäisintäkään sivuilmiötä.

      • Anonyymi

        Ei todellakaan ronkita mittään persreikää jos hakee erektiolääkkeelle reseptiä.
        Taitaa sun lääkäri vaan tykätä perseen ronkkimisesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei todellakaan ronkita mittään persreikää jos hakee erektiolääkkeelle reseptiä.
        Taitaa sun lääkäri vaan tykätä perseen ronkkimisesta.

        Tykkäsi sen verran, että havaitsi pitkälle kehittyneen syövän jota tk-lekuri ei ollut tunnistanut pari kuukautta aikaisemmin!
        Saattaa tykätä kysyä eläkeikäisiltä ukoilta josko haluaisi varmistaa, ettei luonnostaan suurentuneessa rauhasessa ole mitään eätavallista.

        Tuossa edellisen hengentuotteeni viimeisessä virkkeessä on mielestäni asiaa.

        Persettä ronkkiva nainen tuskin saa siitä nautintoa mutta sillä toimella nainen voi antaa lisästimulointia miehelle, jos et ole vielä kokenut!

        Vielä ensimmäiseen vastaukseeni. "Saattaa riippua enemmän iästäsi kuin käynnin tarkoituksesta"!!!! Ei pitäisi olla vaikea ymmärtää!


    • Anonyymi

      kyllä sekin siis eturauhanen tutkitaan eli voit varautua, että saat nyrkkiä perseeseen tekee häijyä.

      • Anonyymi

        Sehän tepsii paremmin ku pilleri!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3683
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2509
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      38
      2393
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2185
    5. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1609
    6. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1582
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      15
      1552
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      286
      1372
    9. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      131
      1365
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1305
    Aihe