chat-chat-chat

Anonyymi

Chat ei toiminut eilen, mutta sen jälkeen kun annoin palautetta siitä, hetkeksi muutamille sivuille tuli ilmoitus, että chat on rikki. Nyt ilmoitus on pois ja chat on edelleen rikki.
Menikö se ilmoituslaatikko rikki?

Kun te siellä Suomi24:ssä pohditte ja valmistelette "uudistuksia", miltä kuulostaisi sellainen villi ajatus, että alkaisitte tiedottaa? Tiedottaa vaikkapa rikkinäisestä chatista silloin kun se on rikki. Siinä on nimittäin sellainen jännä juttu jota ette ehkä ole tulleet koskaan ajatelleeksi, että kun te tiedotatte, te osoitatte että olette havainneet vian. Kun ette tiedota, vaikuttaa siltä että ette tee mitään. Eli tiedottakaa, niin asiakkaanne luulevat että te tiedätte mikä on vikana ja te teette asialle jotain.

Ymmärsittekö?

9

718

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vika on sinun koneellasi. Näin ylläpito aina sanoo.

      • Anonyymi

        Ei sentään =) Asiallisen vastauksen sain eilen ja todella nopeasti kun kysyin samaa.


      • Eikä sano...älä valehtele


      • mariina50plus kirjoitti:

        Eikä sano...älä valehtele

        Suomi 24 Chat är bäst ingen protest.


      • mariina50plus kirjoitti:

        Eikä sano...älä valehtele

        Suosittelen lomalaisia lähteen lomalle nyt kun ei chatti toimi


    • Moi ja kiitos palautteesta! Chatin tämän hetkinen ongelma ei liity uudistuksiin, vaan on niistä erillinen asia. Tiedottaminen on tosiaan tärkeää, ja yritämme jatkossa ajoittaa tiedottamisen paremmin, jotta mielipahalta vältytään.

      Terkuin,
      Emma,
      Suomi24-tiimi

      • Anonyymi

        Mielipahalta? Mietipä hetki, mitä tuo oikein tarkoitat.

        Kyse ei ole mielipahasta eikä mielihyvästä, vaan siitä että homma toimii. Kyse on ammattitaidosta - myös Sinun henkilökohtaisesta ammattitaidostasi Emma.

        Mielipahasta puhuminen tässä yhteydessä on silkkaa vittuilua, tiedät sen itsekin. Ja asiakkaalle vittuilu ei ole koskaan - ei koskaan - merkki ammattitaidosta. Ellet sitten ole stand up -koomikko.


    • ja katin kontit kun ei toimi

    • Moikka! Chat on jälleen toiminnassa. Mikäli ongelmia ilmenee uudelleen, kannattaa olla yhteydessä käyttäjätukeen palautelomakkeella

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      36
      1941
    2. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      49
      836
    3. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      82
      819
    4. Kuka varasti Sisun rahat

      Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!
      Sysmä
      7
      691
    5. Miten sulla on niin kaunis

      Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t
      Ikävä
      35
      681
    6. Ajattelen sinua

      vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu
      Ikävä
      27
      600
    7. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      60
      519
    8. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      43
      467
    9. Porukkaa ku pipoa

      Olipas iloinen yllätys kun kiertelin ja kaartekin autolla koko päivän pitkin ähtäriä joka paikassa väkeä, leirintäalueel
      Ähtäri
      28
      459
    10. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      76
      421
    Aihe