Betoniporsaat torikadulle

Anonyymi

Jos betoniporsaat laitettaisiin torikadulle niin loppuu se väärin ajaminen siellä. Kuka sitä kestää katsoa.

10

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei voi laittaa betoniesteitä koska ne haittaavat jos joku haluaa ajaa torilla ihmisjoukkoon. Mieluummin joku parkkipaikkamittailija sinne vartioon.

      • Anonyymi

        Sellainen pitäsi kyllä hommata ja palkata sinne vahtimaan tuota menoa.


    • Pitää laittaa sellainen este, joka laskeutuu pois tieltä vain kun sitä lähestytään oikeasta suunnasta. Pelikaanit pitää laittaa kuriin.

      • Anonyymi

        Tehän olette tässä asiassa kuin asiantuntija. Sinustahan voisi tulla torikadulle vartija vartioimaan miiden huligaanien vandalisointia.


    • Anonyymi

      Vieläköhän Cittarin vapaaehtoinen pysäköinninvalvoja ottaisi Torikadun liikenteen valvottavakseen? Hän voisi samalla availla ääntään torilavalla.

      • Anonyymi

      • Anonyymi kirjoitti:

        Poliisi kaipaa, onko näkynyt lieksassa?
        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1c7d5ff9-1df7-4b32-a2da-407a9137162a

        Kaikki nuo ajoivat vasta Torikatua väärään suuntaan.


      • Anonyymi

        Tuohan olisi hyvä idea. Täytyy olla yhteydessä kyseiseen henkilöön jos ennätän ja löydän hänet. Pitäsi ehottomasti saada nuo hulikaanit kuriin ja ralli loppumaan.


    • Urheilukadun ja Torikadun risteyksessä pitää olla sellainen pohjoiskorealainen liikenteenohjaaja joka huitoo pampulla ja ohjaa autoja oikeaan suuntaan. Jos joku pelikaani vielä kääntyy väärin Torikadulle, ohjaaja puhaltaa pilliin ja pelikaani lähetetään kymmeneksi vuodeksi uudelleenkoulutusleirille.

      • Anonyymi

        Sellainen uudelleenkoulutusleiri olisi hyvä CAP autokoulun kehittää. Joka ajaa torikatua väärin niin kortti samalta istumalta roskikseen. Eihän kukaan siedä tuota torikadun vandalisoimista. Henki lähtee kun yrittää siitä kulkea. Pitäisikö olla yhteydessä koreaan jos sieltä saisi vahvistusjoukkoja tarkkailemaan torikatua?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6294
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5358
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      59
      4243
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4102
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      65
      3860
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1147
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      48
      923
    8. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      29
      797
    9. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      791
    10. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      233
      777
    Aihe