paise

kissalla ilmeisesti paise? soitin el.lääk.ja sain antibiottikuurin,karvaton alue ja kuhmurainen,,,,,välillä vuotaa märkää,,,,onko kissoillanne ollut paiseita ja kuinka parantuneet?
31415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yhden ison paiseen kanssa menin lääkäriin, jossa se (kananmunankokoinen) puhkaistiin ja kissa oli todella sairas ennen ja vielä jälkeen operaation. Pari kertaa se on puhkaissut ja 'hoitanut' ne itse.

Äänestä

Paise on yleinen vaiva erityisesti leikkaamattomilla ja ulkona vapaana liikkuvilla kolleilla, jotka päätyvät tappeluihin muiden kollien kanssa ja saavat pahoja puremahaavoja, jotka sitten tulehtuvat.

Jos kissallesi on käynyt näin, suosittelen lämpimästi kissan kastrointia sekä valvottua ulkoilua.

Äänestä
  • kisulini on kyl leikattu,,,,muut kollit vaan antaa välillä kyytiä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_1819768 kirjoitti:

kissalla ilmeisesti paise? soitin el.lääk.ja sain antibiottikuurin,karvaton alue ja kuhmurainen,,,,,välillä vuotaa märkää,,,,onko kissoillanne ollut paiseita ja kuinka parantuneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu