Onko tämä jonkun mielestä viihdyttävä ja hauska kaveri?
Mielestäni erittäin vastenmielinen ja ei mitään hauskuutta hänen jutuissa, pelkkää huutamista. Ei jatkoon!
Mielestäni erittäin vastenmielinen ja ei mitään hauskuutta hänen jutuissa, pelkkää huutamista. Ei jatkoon!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Äläs nyt. On ihan OK, hajuton ja mauton, mutta silti jees.
samaa mieltä ihme huutaja ja vitsit on syvältä
Aivan hirvee, en ymmärrä mitä tää tekee telkkarissa
Ja vielä oikein telkkarissa. Ajatella.
Kaiken kaikkiaan koko standup touhuilu ,kovin vaivaannuttavaa ja myötähäpeän tunnetta ruokkivaa katsottavaa. Ehkä joku Leikola parhaimmillaan joten kuten katsottavissa. Loput ovatkin sitten sitä samaa harmaata massaa. Kovin heppoisilla eväillä jotkut luulee saavansa leivänsyrjästä kiinni,niinkin vaativassa lajissa mitä komiikka on.
Kyllä nämä kaikki ovat kuivaa britti huumoria. Pitääkö olla huolissaan ohjelma on samaa, kauhea hihitys vaikkei mitään naurun aihetta ole. Eräs edesmennyt koomikko imitoi mitä milloinkin, ainoa hilpeys tuli toisen mollaamisesta. Ainoa huvittava ohjelma on Kummelit, siinä hamot on fiktiivisiä, tai niitä ei suoraan tunnista joksikin. Pulttibois oli hyvä ohjelma, mutta siinäkin mollattiin jotain henkilöä tai ryhmää. Standup on silkkaa soopaa, jos tuosta maksaa voidaan sinua rahastaa muustakin tyhjästä.
Standup-muoti tuli ja meni. Kaikki ovat kyllästyneet yleisön edessä tapahtuvaan tyhjästä meuhkaamiseen.
Huutaa,sössöttää ja vitsit on kiroamista ja alapääjuttuja.Tyhmä känninen yleisö nauraa kaikelle.
Toosa TV oli pari juttua mikä kyllä nauratti , tyhmiä mut hyviä . Sossuäidit Tuksu ja se joka ajoi autoa ja joku muu . Putous jutussa nauratti pari kertaa se taikuri ku se hukkasi ne eläkeläiset kannelta . Se varasteleva tyyppi kun niitä on tosi paljon lähiöissä uskontolahkoissa . Joensuun tyyppi vankilasta oli hyvä mut ei niin naurattanut kun se on totta . Jotkut oivallukset naurattaa . Sellaiset agressiiviset ei naurata .
Siitä en tykkää kun esiintyjät alkavat puhuttaa jotain ihmistä yleisössä, sitten alkavat pilkkaamaan.
Eirtovaara ei koskaan tullut toimeen omillaan vaan etsi yleisöstä pilkattavan.