Hyvin ovat voidelleet, kun virkarikoksia ei koskaan tutkita
virkarikoksia ei tutkita
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Virkarikoksia juuri tutkitaan, jos et ole havainnut viimeisen viiden vuoden aikana tuomioistuimet ovat aktivoituneet myös poliisirikollisten tuomitsemiseenkin.
Luin brittilehtiä alkuviikosta siellä on havaittu uusi lääke ehkäistä poliisirikollisuutta nimittäin laki sallii nykyään siviilienkin asettaa poliisirikollisten omaisuus vakuustakavarikkoon. Ruotsista on viimeisen vuoden aikana vastaavia tapauksia kaksi joissa molemmat poliisirikollisten uhrit ovat lisäksi voittaneet kanteensa.
Tutkin finlexiä ja sen on myös Suomessakin lakiin naputettu, siis mikään ei ole parempi nöyryytys poliisirikolliselle kuin se että vouti saapuu eräs perjantai aamu hänen kotiinsa ja ottaa hänen talot ja autot takavarikkoon aina lasten leikkikaluista keittiön teepusseihin. Mikään ei ole parempi nöyryytys rikostelevalle paskalakille kuin naapurien naureskelu miten poliisirikollisen autoakin siirretään trailerin lavalle parkkipaikalta ulosottomiehen varikolle.
Tuossa vaiheessa moni rikosteleva paskalakki toivoisikin että rangaistuksensa täytäntöönpano olisi sittenkin ollut parempi saada Tanskalainen niskalaukaus Tehtaankadun raikkaassa aamussa, kuin menettää maineensa naapureittenkin nauraessa yhteen hohotuksen kuoroon.
Jaa, Jaa, hohhoijaa...