Ebookers lupasi maksaa korvauksia, 15.4 sain pienen osan, nyt 4kk myöhemmin, ovat jostain kumman syystä menettäneet tietoni ja eivät voi maksaa. Lupasivat että soittaavat tänään, mutta eivät soittaneet. Olen soittanut heille monta kertaa mutta tytöt vastailee kun robotit kuunaan.
Onko tää rikos?
3
84
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole.
- Anonyymi
Korvausten saaminen firmoilta on hankalaa.
Itselläni oli tilanne, jossa joku elokuvayhtiö otti käyttöönsä vuokraamani parkkipaikan (ko. vuokratalo-yhtiön luvalla).
Tämän vuoksi jouduin jättämään autoni parkkipaikkaan, josta sain sakon.
Kyseinen elokuvayhtiö lupasi mkaksaa sakkoni, kuitenkaan tekemättä niin.
Itse jouduin maksamaan parkkisakon, vaikka ko. elokuvayhtiö oli siihen syyllinen.
Ei kannata edes mennä oikeuteen 60 euron vuoksi. Siis, tekevät mitä tahtovat ja siihen on tyydyttävä!- Anonyymi
No ei varmasti kannata lähteä oikeuteen, kun häviäisit varmasti. Ei elokuvayhtiö sinun autoasi sakkopaikalle pysäköinyt.
Mitä siihen tulee, että elokuvayhtiö pysäköi sinun paikallesi, niin siihen taas on käytettävissä pysäköintivirhemaksu tai lähi- tai varastosiirto.
Pysäköinnin tosin tulee tällöin olla oikeudetonta, mikä on vähän epäselvää tuossa sinun tilanteessasi. Kuulostaa siltä, että pysäköintipaikan oikea omistaja antoikin sen vähäksi aikaa toisen käyttöön. Sinulla toki on oikeus vuokranalennukseen siltä ajalta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1038192- 1105743
- 555171
- 2875168
- 773813
- 583021
- 662737
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222548Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452481