Parin viikon päästä täytän 18v.
En tiedä mitä teen elämälläni.
Kaikki tuntuu turhalta ja kaikki ahdistaa.
Elämänhalua ei ole paljoa ja päivittäin mietin itsemurhaa.
Pitäs kohta alottaa 3. vuosi koulussa, mutta ei jaksa jos seki on etänä...
Päihteiden käyttö on ainoa asia mikä kiinnostaa. Vihaan itseäni.
En ole oikein missään hyvä.
Mikään ei auta, haluan että tää päättyy.
Ei tarvi silti huolestua; en uskalla tehdä mitään ja onneks kohta alkaa taas terapia.
Kirjotan tänne koska ketään kaveria ei kiinnosta.
Elämästäni
4
152
Vastaukset 4
- Anonyymi
Kun oot lopullisesti kyllästynyt, kokeilisitko vielä päihdehoitoa. Tässä elämässä. Olisi erilaista.
- Anonyymi
Hei, sinä olet arvokas ja elämälläsi on tarkoitus ! On ihan normaalia, että ei vielä tuossa iässä tiedä, mitä haluaisi tehdä. Monilla vanhemmillakin on sama tilanne. Onko sinulla joku asia, josta olet kiinnostunut- ihan vaan harrastuksena ? Tai minkä tekemisestä tykkäät ? Olisi hyvä, jos pääset jossain alkuun, teet sitä mikä tuntuu kivalta.
- Anonyymi
Muista kertoa näistä asioista sinun terapiassa niin ne tietää auttaa sinua. Oikeasti. Usein vain jää kertomatta, nolottaa tai vain ei saa sanottua. Mutta kerro nillle niin teitävät oikeasti missä mennään ja löytävät sinulle mitä tarvitset.
- Anonyymi
Hyvä että olet terapiassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 681066
- 641052
- 93827
- 57813
- 42678
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois223648- 50598
- 66575
- 40570
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79563