Tämä mukava aikuisten harrastus pilataan ottamalla kersat mukaan. Kätköpurnukat jää usein auki ja kastuvat, lokivihkot täytetään koko sivun puumerkeillä, metelöidään ja hihkutaan niin jotta jästit huomioivat varmasti jne. Jos pidettäisiin tämä juttu ihan aikuisten hupina. Mukuloilla on huvituksia koko Suomi pullollaan.
Ja nyt alkakoon kujanjuoksu.
Pennut pois geokätköilystä
5
176
Vastaukset
- Anonyymi
Pitäisi ainakin kertoa säännöt että miten tätä kuuluisi harrastaa ettei mene tuhoamis tai pelleilylinjalle.
- Anonyymi
Jos ne kersat otetaan mukaan, niin ne ovat vanhempien vastuulla.
Vanhemmat katsokoot, että purkit suljetaan kunnolla ja jemmataan kuten kuuluu. - Anonyymi
Näin tapauksen, jossa kersat ottivat kaiken mitä purkissa oli vaihtotavaraa. Tilalle laitettiin käpyjä! En viitsinyt kommentoida, oli niin ala-arvoista vanhemmilta miettiä lokikirjaa, kun kersat pemmastivat purkin. Siihen hiljeni minun kätköilyni.
- Anonyymi
samaa mieltä täälläkin. ei niiden lasten tarvi joka paikassa olla. kätköjä julkaista jotka eivät ole "perheystävällisiä" esmes jos kuvauksessa on sana kikkeli, vittu, fuck , vaikkakin vokaali peitettynä. Voi että, voi äitin pikku pulloposkia.
- Anonyymi
Itsekin olen valitettavasti lopettanut kätköilyn juuri tuon lapsien pilaamien kätköjen takia. Minulla oli mielestäni pajalla hyvin tehty rosterista piilo eräälle pienelle uimarannalle pelastusrenkaan tolpan päähän, hyvin huomaamaton ja tykö sopiva. Odotin syrjemmällä kun kätkö julkaistiin ja innolla odotin koska tuota tullaan löytämään. Parin kymmenen minuutin päästä saapuu perhe kolmen kakaran kanssa täynnä meteliä ja välittämättä aivan vieressä olleista parista teini-ikäisetä pojasta. Sitten suureen ääneen löytyy tuo sylinteripurkki tuolta aisan päästä, se logataan ja pistetään paikoilleen. Kaikki tämä tehdään niin selvästi että kiinnittää väkisinkin huomion. Kun perhe lähtee paikalta näen kuinka rannalla aikaa tappavat pojat nostaa tuon lähes näkymättömän kätkön tolpasta, avaavat sen ja heittävät sisällön kaikkineen veteen naurun säestyksellä.
Virhe 1; kätköjä ei paljasteta jästeille
Virhe 2; lapsia ei oteta mukaan jos eivät osaa käyttäytyä tai vanhemmat eivät välitä oikaista
Kiitos
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1256388Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716143Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1301447- 131289
- 1871118
- 64950