Painajaismainen naapuri

Anonyymi

Moikka, kirjotan tänne nyt ekaa kertaa ja pikkuhiljaa alkaa tosiaan menemään hermo mun seinänaapuriin.

Eli kaikki lähti siitä kun pari kuukautta muutin tähän kämppään, naapuri oli silloin jo todella ärsyttävä ja hakkasi usein minun seinääni ja omaa lattiaa niin että siitä kuuluu tosi kova meteli ja alkoi huutelemaan kaikkei typerää sieltä. Hän syyttää minua metelistä vaikka en soita musiikkia tai muutakaan meteliä pidä. Ihan normaalisti elän kotonani. Hän itse yötäpäivää hakkaa seinää todella lujaa ja tahallaan pitää kovaa meteliä.

Nyt meno on mennyt sietämättömäksi, Hän hakkaa joka tunnin välein tai useammin seinää todella lujaa ja huutaa kaikkea rasistisia juttuja ja haukkuu minua aivan ilman syytä, mulla on myös videotallenteet tästä.

Juuri pari päivää ulkona ammuttiin jossain raketteja ja hän syytti minua siitä ja suuttui siitä, vaikka ääni kuului ulkoa.

Hän huutaa kaikkea "hei vitun ryssä mene takaisin kotimaahasi" Ja hakkaa ja huutaa jopa yöllä, vaikka koulu alkaa huomennna ja pitäisi saada nukuttua. Kaikesta tästä siis todisteet ja videotallenteet.

Eli, miten toimin tässä tilanteessa? Kenelle ilmoitan tästä että tähän saadaan loppu? Tässä ei todellakaan ole mukava asua näin koska ei ole yhtään rauhaa.

Kiitos jos luit ja vinkit ovat tervetulleita

6

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ja hän myös uhkaa tulla oveni taakse ja vetää turpaan, kertaakaa hän ei kuitenkaa ole tullut ja jos tulee niin menee poliiseille soitto

      • Anonyymi

        Vaikea on neuvoa, kun ei tiedä mitä on oikeasti tapahtunut. Kovin sekavalta vaikuttaa. Onko hän aina kotona?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaikea on neuvoa, kun ei tiedä mitä on oikeasti tapahtunut. Kovin sekavalta vaikuttaa. Onko hän aina kotona?

        Voisit kysellä naapureilta ja isännöitsiltä, onko hänestä ollut ongelmia aikaisemmin. Tiedätkö edellisen asukkaan nimen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voisit kysellä naapureilta ja isännöitsiltä, onko hänestä ollut ongelmia aikaisemmin. Tiedätkö edellisen asukkaan nimen?

        Kanattaa kysyä pian,ihän kämälää kämälää ön kämälä öngelmä ön ön.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kanattaa kysyä pian,ihän kämälää kämälää ön kämälä öngelmä ön ön.

        Vinkkiä en osaa antaa, luulen ymmärtäväni tilanteeksi sillä olen joutunut itse häiriköinnin kohteeksi. Harkittua häirintää joka yö sekä myös päivisin jossain määrin. Todella rasittavaa asua häirikön naapurina. Heidän omassa elämässä lienee ongelmia, työttömyyttä ym. Kohdallani voidaan puhua jo vainoamisesta sillä jatkunut pitkään.


    • Anonyymi

      Koska aloittaja kirjoittaa tänne tokan kerran?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      4
      1644
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      116
      1623
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      243
      1149
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1078
    5. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      128
      919
    6. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      856
    7. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      835
    8. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      29
      827
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      48
      823
    10. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      163
      819
    Aihe