Keula ei nousr

Anonyymi

Osaako nyt ketää auttaa kun tuntuu ettwi keula vaan nouse. Oon koittanu varmaan kaikkia konsteja mutta ei millään nouse edes maasta. Johtuuko kenties mopon painosta vai kuskista. Mopo painaa 100kg ja merkki on aprilia. Auttakaa

3

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos mopo on tyyliin kureissaan niin lähinnä kytkinpommi auttaa, toki voit yhä yrittää istua oikein taakse ja nykäistä keulaa samalla kun mopo alkaa vetää ykkösellä.

      Jos haluat reteää keulimista elokuvatyyliin niin menee virittämisen puolelle, eikä se mopo silti muutu isoksi pyöräksi joka keulii satasen nopeudesta.

    • Anonyymi

      Kokeile mennä penkin taakse seisoo ja keulan pitäs nousta.

    • Pongautat kokopainolla mopoo tasasesti ja kovaa alas ja sitten kun tunnet sen lähtevän nousemaan takaisin ylös mene mahdollisimman taakse ja tee kytkinpommi (eli kytkinpohjassa kaasua ja nopeasti kytkin ylös)
      mutta jos mopossa ei ole tarpeeksi alavääntöä se on vaikeampaa mutta pitäsi tuolla tekniikalla oikein tehtynä vakio mopokin alkaa keulimaan

      HARJOITTELE EKA JARRUTUSTA ETTEI MENE YMPÄRI !!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      96
      1605
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1073
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      411
      1012
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      952
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      752
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      688
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      78
      675
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      655
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      651
    Aihe