Koko kesän 8v. koirani hengittänyt raskaasti, jopa nukkuessa kuin läähättäisi. Lämpötilalla ei mitään vaikutusta, muutenkin vaisu.
Kuukausi sitten käyty lekurilla, sydämestä eikä keuhkoista ei kuulu mitään erikoista, verikokeet ok samaten pissanäyte.
Nyt löysin peukaloni pään kokoisen patin etutassun vierestä, melkeinpä rinnasta. Patti on aika kova, kiinni kudoksessa.
Tosi nopeasti on kasvanut, sen verran usein kuitenkin käsittelen ja harjaan koiraani.
Voiko syöpä ilmestyä muutamassa päivässä tai viikossa? Voiko se olla syöpä? Rasvapatti? Koiralla ollut joskus rasvapatti, eikä se ollut näin kova. Se eikä tämäkään arista kuitenkaan koskettaessa??
Kiva lähteä työmatkalle viikoksi, eikä voi heti tilata lekurille aikaa.,.😩
Jotenkin odotan jonkun vastaavan ettei ole syöpä, mutta toisaalta aavistan että se on pahin mahdollinen.... voi hel....tti!
Koiran syöpä?
Anonyymi
4
200
Vastaukset 4
- Anonyymi
Eikö verikokeessa usein näy viitteitä, jos on syöpä? Toivottavasti tässä tapauksessa ei ollut!
- Anonyymi
Olisiko koiran syöpä alkanut rokotteista?
- Anonyymi
Siis miten niin rokotteista ??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis miten niin rokotteista ??
Rokotteista joita koiralle annetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092290Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???25920- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha564823- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 60581