Korvaa särkee

Anonyymi

Oikeaa korvaa särkee ja poski on siitä alta vähän turvoksissa ja arka. Voisko mulla olla vaikka sylkirauhasen tulehdus vai voisko se johtua hampaista? Ongelma on siinä että mä en millään uskaltais mennä lääkäriin, en oo hammashoitoonkaan uskaltanut mennä kuin nukutuksessa, vaikka tiedänkin että tällainen pelko on järjetöntä. Mikä neuvoks?

Olen 15-vuotias jos sillä nyt jotain väliä on. Asiallisia vastauksia kiitos, ei mitään syöpävitsejä!

3

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä IKINÄ katso netistä. Mutta en usko että on mitään vakavaa. Jos jatkuu pidempään niin suosittelen menemään lääkäriin. (Peloistasi huolimatta.)

    • Anonyymi

      No, tää kääntyikin sitten aika tavalliseksi nuhakuumeeksi. Lipitän kuumaa teetä ja syön buranaa ja odottelen että tää menee ohi.

      - aloittaja

      • Anonyymi

        Nyt se alkaa olla ohi. Hyvä juttu.

        - aloittaja


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3680
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      3462
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      90
      3277
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      58
      2702
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      71
      2522
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2201
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      50
      1340
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1125
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1102
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1088
    Aihe