Tulossa on pakko käyttää kasvonsuojuksia julkisissa paikoissa. Tämä koskee tietenkin myös tansseja.
Rohkenetko mennä naamarilla varustettuna tansseihin?
Miten luulet kasvosuojuksen vaikuttavan tanssin kulkuun? Siinähän ei näy. pärstäkerrroin pääse vaikuttamaan.
Kasvosuojukseen vui myös piirrellä ja kirjoitella, mieluiten ei mitään säädytöngä tai sopimatonta.
Rohkenetko mennä naamarilla varustettuna tansseihin?
Miten luulet kasvosuojuksen vaikuttavan tanssin kulkuun? Siinähän ei näy. pärstäkerrroin pääse vaikuttamaan.
Kasvosuojukseen vui myös piirrellä ja kirjoitella, mieluiten ei mitään säädytöngä tai sopimatonta.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Harrastan ylistystä. https://m.youtube.com/watch?v=CTUEHudMlVA
Tuntuu oikealta.
Ei pääsymaksullinen tanssipaikka ole julkinen tila
Kasvosuojausta tansseissa ja supermarketissa voidaan pitää merkkinä siitä, että kasvomaskia kantava henkilö tiedostaa, kuinka vaarallisesta taudista Suomen Kansan sekä terveydelle että taloudelle koronan tapauksessa on kysymys. Kasvomaskille tansseissa ja supermarketissa naureskelevan henkilön tapauksessa kasvosuojauksesta luopumista voidaan pitää merkkinä siitä, etteivät henkilön henkiset lahjat riitä käsittämään, kuinka vaarallisesta taudista on kysymys eli puhutaan tällöin oikeustoimikelpoisuuskäytännöllisest vähä-älyisestä henkilöstä, jita ei voi tuomita linnaan vaan voidaan tuomita ainoastaan pakkohoitoon ja vahingonkorvaukseen.
Tällöin on ilmiselvää, että tansseista joko läheisiinne tai/sekä yrityksiinne levinneen koronan aiheuttamista yritystenne ja läheistenne hautajaisista selvittyänne voitte hakea tansseissa kasvosuojausta sekä käyttäneiltä että käyttämättä jättäneiltä vahinkojenne korvauksia sen jälkeen, kun yleinen syyttäjä in tuominnut tansseissa kasvosuojauksia käyttäneet törkeistä läheistenne ja yritystenne kuolemantuottamuksista (törkeimmissä tapauksissa murhista) linnaan ja kasvosuojausta käyttämättä jättäneet pakkohoitoon. Näin siksi, kysymyksessä ovat tahalliset teot.
Supermarketissa kasvosuojaa käyttävää ei tietenkään tuomita mistään, koska hän tekee kaikkensa ollakseen halailematta ja potelemättä kädestä ketään. Toisin kuin tansseissa, missä pyrkimyksenä on päästä kaikkien iholle ja kaikkein inhoittavimpienkin tapauksissa on tavoitteena päästä käsirydyyn eli tönimään!
K-virus ei ole vaarallinen, ei ihmiselle eikä taloudelle. Maski on orjan ja alistamisen merkki.
Kyllä se vaan on nimittäin koronan ensimmäisen aallon tullessa lankomiehellä ei vielä tietenkään ollut maskibisnecsiä, joita olisi voitu Suomen Kansan taloudella edistää. Toiseen aaltoon lankomiehen maskibisnecset ovat jo olemassa ja tarvitaan ainoastaan avokätistä tukirahaa Suomen Kansan taloudelta niin ne alkavat lankomiehen maskibisnecset heti kukoistaa.
Kun korona jatkaa voimaperäisesti uutta tulemistaan,
Kun korona jatkaa voimaperäisesti uutta tulemistaan, on aika todennäköistä, että tanssit kielletään
Ja vaikka ei tansseja kiellettäisikään, niin jo nyt kesälavoilla on suurta viisautta käyttää tansseissa kasvomaskeja. Syksyllä sisätilojen koronatansseissa kasvomaskit pitäisi olla pakolliset. Tanssien hengityshuuruisessa ilmassa tappava covid-19 leijailee ja leviää nopeasti.
Toisenlainen näkemys niille, jotka eivät ole pelkopornon pelästyttämiä:
adoctoraday.com
Korona on lievempi kuin kausiflunssa (tänä vuonna Suomessa 331 koronaan kuollutta, kausiflunssaan yli 500), lisäksi k-virukseen on toimiva lääkitys: hydroksiklorokiini atsitromysiini sinkki aikaisessa vaiheessa annettuina.
Todellinen pelon aihe on lockdown. Jo tässä vaiheessa se on aiheuttanut sadoittain kuolemia, jotka johtuvat masennuksesta, muista mielenterveysongelmista, alkoholismista, itsemurhista, sydämen ja sisäelinten sairauksien pahenemisesta, diabeteksen pahenemisesta jne. Aikanaan tästä tulee olemaan laaja selvittely.
Itse olen jo aika vanha, eikä sulkutila sikäli haittaa, mutta nuorten tulevaisuus pilataan täysin totaalisen tarpeettomilla sulkutoimilla.
Nuoret eivät käy nykyään eivätkä käyneet ennen koronaakaan missään: nimittäin nuoret käy dinterissä tapaamassa toisia nuoria lähtemättä kotoa minneskään. Paskalla ja kusellakin käynti on dinteri levällään nuorilla. Mihin tämä maailma on menossa kun nuorilla on dinterissä mielikuvitusystäviä ja jopa mielikuvitusraksuja eukä yhtään aitoa ystävää eikä vihamiestä? Mielikuvitusvihamiehet ja -naisetkin on nuorilla dinterissä.
Salaliittoteoreetikoille vastanäkemys näin, että: asia tai tekijä, jonka haitallisuudesta sekä johtavat kommunistit että johtavat kapitalistit on yhtä mieltä, ei voi olla täysin vaaraton ja mielikuvituksen tuotetta nimittäin johtavat kapitalistit ja johtavat kommunistit ja sitä alemmatkin viskaalit tekevät tälläkin hetkellä kaikkensa saadakseen johtavat ja sitä alemmatkin kommunistit tai kapitalistit naurunalaisiksi. Näinollen on ilmiselvää, että tällä hetkellä joko kommunistinen tai kapitalistinen puolisko maailmaa virnuilisi vahingoniloisena kapitalistiselle tai kommunistiselle puoliskolle maailmaa, että: ...ttu työ ootte tyhymiä kun menitte noin pahasti meijjän koronaretkuun! Häh! Häh? Hää!
MOT!
Johtavat kapitalistit on nimittäin tällä hetkellä ehkä kuitenkin hieman mitä ilmeisimminkin katkeria siitä, että he eivät voi johtavien kommunistien tavoin ampua ensin ja kysyvä vasta sitten, että minkäköhän takia korona-karanteeni ei sitten oikein maistunut?
Sitten järjestäjien tehtävä johtopäätöksensä. Ani harva tulee kasvosuojuksessa tansseihin.
Hakuflaksi paranee?