Oon vasta 13 vuotias tyttö ja en tiiä johtuuko tää siitä että mulla ois huono itsetunto vai jostain muusta mutta lataan aina välillä kik nimisen sovelluksen jossa voi puhuu anonyyminä. Mutta siis mä kerron tän nyt nopeesti eli mä juttelin yhen 03 pojan kanssa se on mua siis kai 3-4 vuotta vanhempi ja se sai mut puhuttuu laittaa sille kuvan mun r1nnoist ja sen jälkee viel pepusta. Tän jälkee mua alko kaduttaa ja pyysin että voiks se poistaa ne kuvat. Se sano että ei poista jos en laita videoa missä 1tsetydytän. Hätäännyin ja laitoin sen. Se sano että poisti kaks ekaa kuvaa mut mun piti "totella" sitä että se poistaa videon. En enää laittanu mitää ja se uhkas levittää mun kuvat kavereillee. Sit keskusteltii ja se sano että ei levitä mut ei aijo poistaa niitä. Jankkasin sille että poistaa mut ei se poistanu.
Ahdistaa tosi paljon että sillä on kuviamusts, miten saan unohdettuu tän? Mitä teen jos se kysyy lisää kuvia?
Nakukuvat, ahdistaa
5
184
Vastaukset 5
- Anonyymi
Kerro jollekkin aikuiselle. Mulle on käyny noin enkä puhunu siitä ja se johti mukka masennukseen. Tai jos et aikuiselle uskalla kertoo kerro kaverille.
- Anonyymi
Se kiristää sua ja saattaa tehdä samoin muillekin. Kerro ehdottomasti jollekin aikuselle.
- Anonyymi
ja äläkä laita yhtään kuvaa tai videoo enää, koska se jatkuu maailman tappiin asti....
- Anonyymi
Kerro aikuiselle. Tämä on poliisi asia ja sinua vanhempi poika käytti nuoruttasi hyväksi, että saisi sinusta kuvia. Se on rikos ja tuollainen käytös kehittyy pahemmaksi ajan kanssa, jos sitä ei ajoissa korjata.
Sinussa ei ole mitään vikaa. Ole rohkea, mene kertomaan asiasta luotettvalle aikuiselle ja, että yhdessä otatte yhteyttä poliisille.- Anonyymi
Myös säästä kaikki viestit mitä olet pojan kanssa puhunut. Älä poista niitä. Siinä on todisteet, joiden avulla poliisi saa hänet kiinni ja mahdollisesti kuvat yms. pois häneltä, ettei ne ole jaettavissa minnekään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921576
- 831062
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su378977- 68975
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t177924- 94851
- 64633
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60622Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta169602- 37598