Poliisi ja oikeusvaltio

Anonyymi

ENtiedä miksi kirjoitukseni poistettiin mutta olen joutunut keksityn rikoksen uhriksi,jossa ns uhri väittää tulleen tappouhkauksen kohteeksi joka on täysin perätön!kysynkin neuvoa mitä tehdä jos poliisi uskoo ns uhria koska uhri on yliopistossa niin se tuntuu painavan enemmän kuin oikea totuus!uhkaukset ovat tulleet ainoastaan ns uhrilta,hänen veljeltään ja äidiltään,ns uhri on uhannut lyödä kaikki perheestäni!hän on mustamaalannut koko jan pitkin asuinpaikkaani perättömillä keksityillä jutuillaan ja valehdellut koko ajan kaikille viranomaisille ja jakanut facebookissa!poliisia ei kiinnosta mitkään tosiasiat kyseiseen juttuun liittyen ja puhutaan oikeusvaltiosta?! kuinka moni juttu jää pimentoon ja syytön joutuu kärsimään jos koulutus on se joka ratkaisee viranomaisten silmissä kuka puhuu totta!tää ilmoituksen tekijä on todella sairas ja osaa näytellä uhria todella uskottavasti ennen kuin joku kääntyy häntä tai heitä vastaan sanoen jonkun sanan joka ei miellytä heitä se koetaan uhkauksena ja kosto on sen mukainen kuten tää perätön rikosilmoitus,puhutasan mitä vahvemmin narsistaisesta ihmisestä!

8

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliisilla ei ole eräin poikkeuksin Suomessa tuomiovaltaa. Esitutkintalain mukaan poliisin on suoritettava esitutkinta, kun sille tehdyn ilmoituksen perusteella, tai muuten on syytä epäillä, että rikos on tehty.
      Esitutkinnan aloittamisesta päättää poliisi. Siihen on jokaisen alistuttava, tasavallan presidentti ja ulkovaltojen diplomaatit pois luettuina.
      Vaikka sinusta tehty ilmoitus todettaisi perättömäksi, niin se ei ole rikos, koska et ole joutunut syyttömänä minkään pakkokeinon kohteeksi.
      Mehevimmät ja kalliimmat riidat käräjillä käydään kunniasta, hävinneelle se voi käydä kalliiksi, eikä kenenkään kunnian tiedetä käräjillä palautuneen.

      • Anonyymi

        olen lukenut jos tekee perättömän rikosilmoituksen siitä voi saada jopa 2 vuotta vankeutta mutta kuka senkin saa se onkin eri asia!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        olen lukenut jos tekee perättömän rikosilmoituksen siitä voi saada jopa 2 vuotta vankeutta mutta kuka senkin saa se onkin eri asia!

        Perättömästä rikosilmoituksesta ei saa mitään, sillä se ei ole rikos ja niitä poliisille tehdään vuosittain tuhansia. Väärä rikosilmoitus on väärä ilmianto niminen rikos. Siihen syyllistyy vain, jos syytön joutuu vaaraan, että hänet pidätetään, vangitaan, tuomitaan, tai hän joutuu jonkin muun pakkokeinon kohteeksi.


    • Anonyymi

      polliisit nuolee kieliruskeena tätä tyyppiä vain sen takia kun hän omaa yliopistokoulutuksen ja on hyvä näyttelijä niin kuin narsistit sitä yleensä ovat!ennen oli sana sanaa vastaan mutta eipä ole enää ja tuntuu et ei auta vaikka mullakin on todistaja tekemään tuon väitteet valheeks!kyseisellä olis ollu avotehopaikkakin mutta ei ottanut sitä vastaan!poliisit eivät ole poliiseja eivätkä etsi oikeata totuutta!

    • Anonyymi

      Poliisi on = Vapaamuurari! Vastapuolen tenava on muurariperheestä. Sinut tuomitaan koska koko oikeusjärjestelmämme on vapaamuurarien halinassa. Otat asianajan ja huomaat 95% heistä käy Muurariveljien iltakerhossa neuvottelemassa sinulle sopivan rangaistuksen määrästä. Muutaman vuoden siällä kaikille määrätään GPS autoon helpottaa kummasti poliisin hommia käydä listimässä ei toivotut tapaukset syrjäsellä säätyy tuhansia tunteja turhaa kytiskelyä.

    • Anonyymi

      Pitää olla näyttö rikoksesta. Mielikuvitus ja poliisin puolueellisuus ei riitä tuomioon.

      • Anonyymi

        Syyttäjällä voi olla jotakin hihassaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Syyttäjällä voi olla jotakin hihassaan.

        Pullan muruja.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1718
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1462
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1326
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1173
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1058
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1029
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      216
      848
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      763
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      728
    Aihe