Poliisi ja oikeusvaltio

Anonyymi

ENtiedä miksi kirjoitukseni poistettiin mutta olen joutunut keksityn rikoksen uhriksi,jossa ns uhri väittää tulleen tappouhkauksen kohteeksi joka on täysin perätön!kysynkin neuvoa mitä tehdä jos poliisi uskoo ns uhria koska uhri on yliopistossa niin se tuntuu painavan enemmän kuin oikea totuus!uhkaukset ovat tulleet ainoastaan ns uhrilta,hänen veljeltään ja äidiltään,ns uhri on uhannut lyödä kaikki perheestäni!hän on mustamaalannut koko jan pitkin asuinpaikkaani perättömillä keksityillä jutuillaan ja valehdellut koko ajan kaikille viranomaisille ja jakanut facebookissa!poliisia ei kiinnosta mitkään tosiasiat kyseiseen juttuun liittyen ja puhutaan oikeusvaltiosta?! kuinka moni juttu jää pimentoon ja syytön joutuu kärsimään jos koulutus on se joka ratkaisee viranomaisten silmissä kuka puhuu totta!tää ilmoituksen tekijä on todella sairas ja osaa näytellä uhria todella uskottavasti ennen kuin joku kääntyy häntä tai heitä vastaan sanoen jonkun sanan joka ei miellytä heitä se koetaan uhkauksena ja kosto on sen mukainen kuten tää perätön rikosilmoitus,puhutasan mitä vahvemmin narsistaisesta ihmisestä!

8

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliisilla ei ole eräin poikkeuksin Suomessa tuomiovaltaa. Esitutkintalain mukaan poliisin on suoritettava esitutkinta, kun sille tehdyn ilmoituksen perusteella, tai muuten on syytä epäillä, että rikos on tehty.
      Esitutkinnan aloittamisesta päättää poliisi. Siihen on jokaisen alistuttava, tasavallan presidentti ja ulkovaltojen diplomaatit pois luettuina.
      Vaikka sinusta tehty ilmoitus todettaisi perättömäksi, niin se ei ole rikos, koska et ole joutunut syyttömänä minkään pakkokeinon kohteeksi.
      Mehevimmät ja kalliimmat riidat käräjillä käydään kunniasta, hävinneelle se voi käydä kalliiksi, eikä kenenkään kunnian tiedetä käräjillä palautuneen.

      • Anonyymi

        olen lukenut jos tekee perättömän rikosilmoituksen siitä voi saada jopa 2 vuotta vankeutta mutta kuka senkin saa se onkin eri asia!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        olen lukenut jos tekee perättömän rikosilmoituksen siitä voi saada jopa 2 vuotta vankeutta mutta kuka senkin saa se onkin eri asia!

        Perättömästä rikosilmoituksesta ei saa mitään, sillä se ei ole rikos ja niitä poliisille tehdään vuosittain tuhansia. Väärä rikosilmoitus on väärä ilmianto niminen rikos. Siihen syyllistyy vain, jos syytön joutuu vaaraan, että hänet pidätetään, vangitaan, tuomitaan, tai hän joutuu jonkin muun pakkokeinon kohteeksi.


    • Anonyymi

      polliisit nuolee kieliruskeena tätä tyyppiä vain sen takia kun hän omaa yliopistokoulutuksen ja on hyvä näyttelijä niin kuin narsistit sitä yleensä ovat!ennen oli sana sanaa vastaan mutta eipä ole enää ja tuntuu et ei auta vaikka mullakin on todistaja tekemään tuon väitteet valheeks!kyseisellä olis ollu avotehopaikkakin mutta ei ottanut sitä vastaan!poliisit eivät ole poliiseja eivätkä etsi oikeata totuutta!

    • Anonyymi

      Poliisi on = Vapaamuurari! Vastapuolen tenava on muurariperheestä. Sinut tuomitaan koska koko oikeusjärjestelmämme on vapaamuurarien halinassa. Otat asianajan ja huomaat 95% heistä käy Muurariveljien iltakerhossa neuvottelemassa sinulle sopivan rangaistuksen määrästä. Muutaman vuoden siällä kaikille määrätään GPS autoon helpottaa kummasti poliisin hommia käydä listimässä ei toivotut tapaukset syrjäsellä säätyy tuhansia tunteja turhaa kytiskelyä.

    • Anonyymi

      Pitää olla näyttö rikoksesta. Mielikuvitus ja poliisin puolueellisuus ei riitä tuomioon.

      • Anonyymi

        Syyttäjällä voi olla jotakin hihassaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Syyttäjällä voi olla jotakin hihassaan.

        Pullan muruja.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4980
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1575
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1559
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1431
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1213
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      45
      1005
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      171
      875
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      747
    Aihe