Poliisi ja oikeusvaltio

Anonyymi

ENtiedä miksi kirjoitukseni poistettiin mutta olen joutunut keksityn rikoksen uhriksi,jossa ns uhri väittää tulleen tappouhkauksen kohteeksi joka on täysin perätön!kysynkin neuvoa mitä tehdä jos poliisi uskoo ns uhria koska uhri on yliopistossa niin se tuntuu painavan enemmän kuin oikea totuus!uhkaukset ovat tulleet ainoastaan ns uhrilta,hänen veljeltään ja äidiltään,ns uhri on uhannut lyödä kaikki perheestäni!hän on mustamaalannut koko jan pitkin asuinpaikkaani perättömillä keksityillä jutuillaan ja valehdellut koko ajan kaikille viranomaisille ja jakanut facebookissa!poliisia ei kiinnosta mitkään tosiasiat kyseiseen juttuun liittyen ja puhutaan oikeusvaltiosta?! kuinka moni juttu jää pimentoon ja syytön joutuu kärsimään jos koulutus on se joka ratkaisee viranomaisten silmissä kuka puhuu totta!tää ilmoituksen tekijä on todella sairas ja osaa näytellä uhria todella uskottavasti ennen kuin joku kääntyy häntä tai heitä vastaan sanoen jonkun sanan joka ei miellytä heitä se koetaan uhkauksena ja kosto on sen mukainen kuten tää perätön rikosilmoitus,puhutasan mitä vahvemmin narsistaisesta ihmisestä!

8

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliisilla ei ole eräin poikkeuksin Suomessa tuomiovaltaa. Esitutkintalain mukaan poliisin on suoritettava esitutkinta, kun sille tehdyn ilmoituksen perusteella, tai muuten on syytä epäillä, että rikos on tehty.
      Esitutkinnan aloittamisesta päättää poliisi. Siihen on jokaisen alistuttava, tasavallan presidentti ja ulkovaltojen diplomaatit pois luettuina.
      Vaikka sinusta tehty ilmoitus todettaisi perättömäksi, niin se ei ole rikos, koska et ole joutunut syyttömänä minkään pakkokeinon kohteeksi.
      Mehevimmät ja kalliimmat riidat käräjillä käydään kunniasta, hävinneelle se voi käydä kalliiksi, eikä kenenkään kunnian tiedetä käräjillä palautuneen.

      • Anonyymi

        olen lukenut jos tekee perättömän rikosilmoituksen siitä voi saada jopa 2 vuotta vankeutta mutta kuka senkin saa se onkin eri asia!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        olen lukenut jos tekee perättömän rikosilmoituksen siitä voi saada jopa 2 vuotta vankeutta mutta kuka senkin saa se onkin eri asia!

        Perättömästä rikosilmoituksesta ei saa mitään, sillä se ei ole rikos ja niitä poliisille tehdään vuosittain tuhansia. Väärä rikosilmoitus on väärä ilmianto niminen rikos. Siihen syyllistyy vain, jos syytön joutuu vaaraan, että hänet pidätetään, vangitaan, tuomitaan, tai hän joutuu jonkin muun pakkokeinon kohteeksi.


    • Anonyymi

      polliisit nuolee kieliruskeena tätä tyyppiä vain sen takia kun hän omaa yliopistokoulutuksen ja on hyvä näyttelijä niin kuin narsistit sitä yleensä ovat!ennen oli sana sanaa vastaan mutta eipä ole enää ja tuntuu et ei auta vaikka mullakin on todistaja tekemään tuon väitteet valheeks!kyseisellä olis ollu avotehopaikkakin mutta ei ottanut sitä vastaan!poliisit eivät ole poliiseja eivätkä etsi oikeata totuutta!

    • Anonyymi

      Poliisi on = Vapaamuurari! Vastapuolen tenava on muurariperheestä. Sinut tuomitaan koska koko oikeusjärjestelmämme on vapaamuurarien halinassa. Otat asianajan ja huomaat 95% heistä käy Muurariveljien iltakerhossa neuvottelemassa sinulle sopivan rangaistuksen määrästä. Muutaman vuoden siällä kaikille määrätään GPS autoon helpottaa kummasti poliisin hommia käydä listimässä ei toivotut tapaukset syrjäsellä säätyy tuhansia tunteja turhaa kytiskelyä.

    • Anonyymi

      Pitää olla näyttö rikoksesta. Mielikuvitus ja poliisin puolueellisuus ei riitä tuomioon.

      • Anonyymi

        Syyttäjällä voi olla jotakin hihassaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Syyttäjällä voi olla jotakin hihassaan.

        Pullan muruja.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      205
      6578
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      279
      4506
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      142
      3585
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      110
      3403
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      61
      3396
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2866
    7. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      254
      2539
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      75
      2427
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2366
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      101
      1941
    Aihe