Heinäkuu 2020:
Volvo 4623
Volkswagen 3015
Kia 2436
Toyota 1342
Skoda 1329
Volvo 4623
Volkswagen 3015
Kia 2436
Toyota 1342
Skoda 1329
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ladattavat:
Volvo 1938
KIA 1457
Itselataavat:
Toyota 1173
Ladattava Prius 0 kpl.
Kehitykselle ei voi mitään.
Huomaa että on koronan kourissa tehty autokauppoja sveduissa.
En tiedä enkä koronaa mutta sen tiedän että pikkuhiljaa myös tuulipukukansa ymmärtää että Kia on jo oikeasti auto , jos verrokki on vaikka toyota niin melkein mallai kuin malli , onhan se nyt peli itsellä kokemuksiet vain sportagesta ja hybridi ravista mutta mieluummin ajelen dieseli kialla kuin millään näennäisesti halvalla sähkö/polttomoottori härpäkkeellä.
Kiassa jopa automaatti on askeleen japanialaista edellä; ajettavuus hyvää , kulutus asiallinen , huoltovälikin ja melu , hiljaimsempi kuin toyotat melkein kuin skoda.
Ruotsalaiset osaavat ajatella omilla aivoillaan.
Toyota on Ruotsissa vieraslaji, jonka leviäminen halutaan estää. Ruotsalaisiin ei tehoa väite, että Toyota tekee sähköä ilman bensaa.
Yksityishenkilöiden ostamien autojen kärjessä Kia Ceed ja Kia Niro.
Corolla sijalla 18.