Siis mun bestiksillä on alkanut valkovuoto, mut en tiiä onko mulla mistä sen tunnistaa, en ees halua puhua näistä asioista äidille onko mitään vinkkiä miten kertoa, mun äiti ei oo semmonen jolle voi kaikesta, ei mistään voi sille puhua jos kerron että mua kiusataan se raivoo ja uhkaa ottaa puhelimen pois, helppii.:(
Valkovuoto?
3
158
Vastaukset
- Anonyymi
Sano niille bestiksille et sullaki on valkovuotoo. Eiköhän se riitä!
- Anonyymi
Kun oot saanut tietää bestiksen valkovuodosta niin voit toki häneltä kysyä minkälaista se on. Kait hän on sinulle kertonut vuodon alkaneen koska sen tiedät.
Äideille voi ihan hyvin puhua kuukautisasioista, ainakin mun mielestä, koska äiditkin ovat olleet nuoria joilla on alkaneet kuukautiset.
Minuakin silloin nuorena jännitti äidille sanoa että kuukautiset alkoivat mutta pakkohan se oli kertoa. Äiti suhtautui tosi hyvin ja jännitys loppui ihan samantien.
Suosittelen puhumaan äidille rohkeasti, ei ne äidit siitä voi suuttua, luonnollinen asia kyseessä. - Anonyymi
Jos häpeää menkkoja ja äidille ei voi puhua niin muista ottaa kuukautissuojat oman huoneesi roskikseen ja ei missään nimessä vessan roskikseen koska äitisi saa silloin tietää menkoistasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114659Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734405Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951779- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3561127Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119- 59992
- 67989
- 92948