Hämmästynyt

Autostani Astra Farmari 2016. Ko. autosssa on sähköinen takaluukku. Oikealla ikkunan reinassa on kaasutanko ja vasemmalla puolella on sähkömoottorilla varustettu nostotanko. Sähköinen toiminta loppui ja huollossa todettiin sähkömoottori vialliseksi nostotangossa. Uusi nostotanko asenuksineen maksaa 640 euroa. Mielestäni aivan sikahinta. Onko kenelläkään ollut vastaavaa ongelmaa.

5

365

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sellaista on omistaa uudehko auto jossa on kivoja kilkkeitä. On tietysti muitakin korjaamoja kuin merkkiliike ja varmasti halvempia. Osa hintakin voi vaihdella eri paikoissa.
      Ei kun ATK laulamaan ja luuria käteen jos haluat yrittää päästä halvemmalla.

    • Anonyymi

      Voisikohan olla niin niin, että autot ovat liian halpoja?
      Tehdas haluaa rahastaa myös varaosien myynnillä. Edelleen on useimmissa tapauksissa vaihdettava isompi kokonaisuus, vaikka esim. vain hihnapyörän laakeri olisi vaihtokunnossa.
      Kyllä korjaushintaa näin saadaan ylös.
      Halpavaraosainen ja helposti - lue: pienin tuntiveloituksin - korjattava auto olisi tietty autoilijoiden mielestä suosittu, mutta asiaa ei valmistajapuolella nähdä näin.

    • Anonyymi

      Haluatko tietää paljonko samaiseen automallin maksaa ajovaloumpiot. Jos korkeuden säädin ei toimi, pitää vaihtaa koko umpio.

    • Anonyymi

      Käyttöön ilman sähkömoottoreita ja useiden satojen eurojen turhaa menoa.

      Halvimman sähkömoottorin hinnan voi katsoa varaosia myyvistä liikkeistä kuten aeromotors, autodoc.

    • Anonyymi

      Tommosii laitettu kädettömille ja sit vinkutaan ku ei se toimikaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      193
      3177
    2. 95
      1443
    3. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      129
      1127
    4. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      248
      1122
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      86
      975
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      97
      851
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      112
      697
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      685
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      108
      658
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      592
    Aihe