Autostani Astra Farmari 2016. Ko. autosssa on sähköinen takaluukku. Oikealla ikkunan reinassa on kaasutanko ja vasemmalla puolella on sähkömoottorilla varustettu nostotanko. Sähköinen toiminta loppui ja huollossa todettiin sähkömoottori vialliseksi nostotangossa. Uusi nostotanko asenuksineen maksaa 640 euroa. Mielestäni aivan sikahinta. Onko kenelläkään ollut vastaavaa ongelmaa.
Hämmästynyt
5
301
Vastaukset
- Anonyymi
Sellaista on omistaa uudehko auto jossa on kivoja kilkkeitä. On tietysti muitakin korjaamoja kuin merkkiliike ja varmasti halvempia. Osa hintakin voi vaihdella eri paikoissa.
Ei kun ATK laulamaan ja luuria käteen jos haluat yrittää päästä halvemmalla. - Anonyymi
Voisikohan olla niin niin, että autot ovat liian halpoja?
Tehdas haluaa rahastaa myös varaosien myynnillä. Edelleen on useimmissa tapauksissa vaihdettava isompi kokonaisuus, vaikka esim. vain hihnapyörän laakeri olisi vaihtokunnossa.
Kyllä korjaushintaa näin saadaan ylös.
Halpavaraosainen ja helposti - lue: pienin tuntiveloituksin - korjattava auto olisi tietty autoilijoiden mielestä suosittu, mutta asiaa ei valmistajapuolella nähdä näin. - Anonyymi
Haluatko tietää paljonko samaiseen automallin maksaa ajovaloumpiot. Jos korkeuden säädin ei toimi, pitää vaihtaa koko umpio.
- Anonyymi
Käyttöön ilman sähkömoottoreita ja useiden satojen eurojen turhaa menoa.
Halvimman sähkömoottorin hinnan voi katsoa varaosia myyvistä liikkeistä kuten aeromotors, autodoc. - Anonyymi
Tommosii laitettu kädettömille ja sit vinkutaan ku ei se toimikaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688