Hämmästynyt

Autostani Astra Farmari 2016. Ko. autosssa on sähköinen takaluukku. Oikealla ikkunan reinassa on kaasutanko ja vasemmalla puolella on sähkömoottorilla varustettu nostotanko. Sähköinen toiminta loppui ja huollossa todettiin sähkömoottori vialliseksi nostotangossa. Uusi nostotanko asenuksineen maksaa 640 euroa. Mielestäni aivan sikahinta. Onko kenelläkään ollut vastaavaa ongelmaa.

5

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sellaista on omistaa uudehko auto jossa on kivoja kilkkeitä. On tietysti muitakin korjaamoja kuin merkkiliike ja varmasti halvempia. Osa hintakin voi vaihdella eri paikoissa.
      Ei kun ATK laulamaan ja luuria käteen jos haluat yrittää päästä halvemmalla.

    • Anonyymi

      Voisikohan olla niin niin, että autot ovat liian halpoja?
      Tehdas haluaa rahastaa myös varaosien myynnillä. Edelleen on useimmissa tapauksissa vaihdettava isompi kokonaisuus, vaikka esim. vain hihnapyörän laakeri olisi vaihtokunnossa.
      Kyllä korjaushintaa näin saadaan ylös.
      Halpavaraosainen ja helposti - lue: pienin tuntiveloituksin - korjattava auto olisi tietty autoilijoiden mielestä suosittu, mutta asiaa ei valmistajapuolella nähdä näin.

    • Anonyymi

      Haluatko tietää paljonko samaiseen automallin maksaa ajovaloumpiot. Jos korkeuden säädin ei toimi, pitää vaihtaa koko umpio.

    • Anonyymi

      Käyttöön ilman sähkömoottoreita ja useiden satojen eurojen turhaa menoa.

      Halvimman sähkömoottorin hinnan voi katsoa varaosia myyvistä liikkeistä kuten aeromotors, autodoc.

    • Anonyymi

      Tommosii laitettu kädettömille ja sit vinkutaan ku ei se toimikaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      199
      8161
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      5
      4313
    3. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      104
      3811
    4. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      135
      3694
    5. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      2981
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      156
      2636
    7. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      49
      2502
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      150
      2173
    9. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      73
      1645
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      66
      1461
    Aihe