Joutorock?? Paljonko yleisöä?

Anonyymi

Uteliaisuutta kyseltävä ihmisten mielipiteitä./tietoja. Paljonkohan tapahtumaan saa ottaa ihmisiä? Aluehan on aikas pieni..

14

1237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos turvavälisuosituksia noudatetaan niin tuskin yli 1000... eri asia että noudatetaanko.. kuka niitä valvoo?

    • Anonyymi

      Rahan ehdoilla mennään, terveydestä viis... Mahdollisimman huono asia koronattomana pysyneelle Joutsalle. No saahan nuori yrittäjä sulan hattuunsa (eri asia minkä värinen se on).

      • Anonyymi

        No juu. Raha varmasti kiinnostaa yrittäjää.. mutta kaippa tähän Viranomaiset ohjeet antaa. Pari festaria just peruttiin. Tuo on niin pieni alue, että ihme on jos antavat pitää. Joutsa on säilynyt ilman koronaa, toivottavasti jatkossakin.


    • Anonyymi

      Varmasti alkuviikko näyttää tuleeko uusi linjauksia hallitukselta. Ja kuka näitä tapahtumia sitten valvoo/tarvittaessa keskeyttää jos turvallisuus ohjeistuksia rikotaan??

    • Anonyymi

      Onko siellä pääesiintyjänä KORONA?

    • Anonyymi

      Ihmisten on aika näyttää miten toimia.. esim.hoitajat jotka koronalisiäkin itkeneet. Voisi näyttää esimerkkiä ja olla menemättä.

    • Anonyymi

      Naurattaa jo etukäteen :)
      Turvallisuusohjeita tullaan rikkomaan todennäköisesti törkeästi. Toivotaan viranomaisilta munaa puuttua asiaan.

    • Anonyymi

      Voisiko rokin pitää etänä?

      • Anonyymi

        Kannatetaan


    • Anonyymi

      Pystytykset meneillään.. kukahan menee istumaan pöytiin jotka sijaitsee esiintymislavan takana... ja vielä rakennuksen takana :) aivan idioottimaisia lakeja kun niitä noin kierretään.

    • Anonyymi

      Löytyyköhän maskeja mihin saa pillille kolon??

    • Anonyymi

      Tapahtuma oli ja meni. Eipä tuolla paljoa rajoituksista piitattu. Ketään ei ollu jonojenkaan turvavälejä vahtimassa. Raha puhuu

      • Anonyymi

        Juu, tapahtuma tuli ja meni. ei tullu koronapiikkiä Joutsaan.


    • Anonyymi

      Kyllä on täälläkin taas nillitetty ja kateellisena ulistu kuinka raha puhuu. Olisitte hiljaa jos ei ole muuta sanomista. Itse olen ainakin todella ylpeä tästä nuoresta yrittäjästä, jolta ei ideat ja virta lopu. Täällä tuppukylässä olisi aika hiljaista ilman ko. yrittäjää. Eikä tullut sitä koronapiikkiä vaikka sitä niin moni epäili. Ja suurimman äänen taisivat pitää ne, ketkä eivät olleet alunperinkään menossa paikalle. Ketään ei sinne tiettävästi pakotettu vaan jokainen sai ihan ite päättää. Joten ihan suotta ulisette täällä. Sen viruksen voi ihan hyvin saada sieltä Jyväskylästäkin, kun menette sitä halpaa makkaraa sieltä ostamaan. Pääasiahan se taitaa olla, että ei ainakaan paikallisia yrittäjiä tueta ja kannateta, etteivät ne vaan rikastuisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      122
      10781
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      109
      6166
    3. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      47
      5326
    4. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      123
      5268
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      68
      4306
    6. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      102
      4186
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3771
    8. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      21
      3708
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      13
      3456
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      75
      3034
    Aihe