Joutorock?? Paljonko yleisöä?

Anonyymi

Uteliaisuutta kyseltävä ihmisten mielipiteitä./tietoja. Paljonkohan tapahtumaan saa ottaa ihmisiä? Aluehan on aikas pieni..

14

1285

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos turvavälisuosituksia noudatetaan niin tuskin yli 1000... eri asia että noudatetaanko.. kuka niitä valvoo?

    • Anonyymi

      Rahan ehdoilla mennään, terveydestä viis... Mahdollisimman huono asia koronattomana pysyneelle Joutsalle. No saahan nuori yrittäjä sulan hattuunsa (eri asia minkä värinen se on).

      • Anonyymi

        No juu. Raha varmasti kiinnostaa yrittäjää.. mutta kaippa tähän Viranomaiset ohjeet antaa. Pari festaria just peruttiin. Tuo on niin pieni alue, että ihme on jos antavat pitää. Joutsa on säilynyt ilman koronaa, toivottavasti jatkossakin.


    • Anonyymi

      Varmasti alkuviikko näyttää tuleeko uusi linjauksia hallitukselta. Ja kuka näitä tapahtumia sitten valvoo/tarvittaessa keskeyttää jos turvallisuus ohjeistuksia rikotaan??

    • Anonyymi

      Onko siellä pääesiintyjänä KORONA?

    • Anonyymi

      Ihmisten on aika näyttää miten toimia.. esim.hoitajat jotka koronalisiäkin itkeneet. Voisi näyttää esimerkkiä ja olla menemättä.

    • Anonyymi

      Naurattaa jo etukäteen :)
      Turvallisuusohjeita tullaan rikkomaan todennäköisesti törkeästi. Toivotaan viranomaisilta munaa puuttua asiaan.

    • Anonyymi

      Voisiko rokin pitää etänä?

      • Anonyymi

        Kannatetaan


    • Anonyymi

      Pystytykset meneillään.. kukahan menee istumaan pöytiin jotka sijaitsee esiintymislavan takana... ja vielä rakennuksen takana :) aivan idioottimaisia lakeja kun niitä noin kierretään.

    • Anonyymi

      Löytyyköhän maskeja mihin saa pillille kolon??

    • Anonyymi

      Tapahtuma oli ja meni. Eipä tuolla paljoa rajoituksista piitattu. Ketään ei ollu jonojenkaan turvavälejä vahtimassa. Raha puhuu

      • Anonyymi

        Juu, tapahtuma tuli ja meni. ei tullu koronapiikkiä Joutsaan.


    • Anonyymi

      Kyllä on täälläkin taas nillitetty ja kateellisena ulistu kuinka raha puhuu. Olisitte hiljaa jos ei ole muuta sanomista. Itse olen ainakin todella ylpeä tästä nuoresta yrittäjästä, jolta ei ideat ja virta lopu. Täällä tuppukylässä olisi aika hiljaista ilman ko. yrittäjää. Eikä tullut sitä koronapiikkiä vaikka sitä niin moni epäili. Ja suurimman äänen taisivat pitää ne, ketkä eivät olleet alunperinkään menossa paikalle. Ketään ei sinne tiettävästi pakotettu vaan jokainen sai ihan ite päättää. Joten ihan suotta ulisette täällä. Sen viruksen voi ihan hyvin saada sieltä Jyväskylästäkin, kun menette sitä halpaa makkaraa sieltä ostamaan. Pääasiahan se taitaa olla, että ei ainakaan paikallisia yrittäjiä tueta ja kannateta, etteivät ne vaan rikastuisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1632
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      849
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      618
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      132
      604
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      70
      537
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe