Joutorock?? Paljonko yleisöä?

Anonyymi

Uteliaisuutta kyseltävä ihmisten mielipiteitä./tietoja. Paljonkohan tapahtumaan saa ottaa ihmisiä? Aluehan on aikas pieni..

14

1205

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos turvavälisuosituksia noudatetaan niin tuskin yli 1000... eri asia että noudatetaanko.. kuka niitä valvoo?

    • Anonyymi

      Rahan ehdoilla mennään, terveydestä viis... Mahdollisimman huono asia koronattomana pysyneelle Joutsalle. No saahan nuori yrittäjä sulan hattuunsa (eri asia minkä värinen se on).

      • Anonyymi

        No juu. Raha varmasti kiinnostaa yrittäjää.. mutta kaippa tähän Viranomaiset ohjeet antaa. Pari festaria just peruttiin. Tuo on niin pieni alue, että ihme on jos antavat pitää. Joutsa on säilynyt ilman koronaa, toivottavasti jatkossakin.


    • Anonyymi

      Varmasti alkuviikko näyttää tuleeko uusi linjauksia hallitukselta. Ja kuka näitä tapahtumia sitten valvoo/tarvittaessa keskeyttää jos turvallisuus ohjeistuksia rikotaan??

    • Anonyymi

      Onko siellä pääesiintyjänä KORONA?

    • Anonyymi

      Ihmisten on aika näyttää miten toimia.. esim.hoitajat jotka koronalisiäkin itkeneet. Voisi näyttää esimerkkiä ja olla menemättä.

    • Anonyymi

      Naurattaa jo etukäteen :)
      Turvallisuusohjeita tullaan rikkomaan todennäköisesti törkeästi. Toivotaan viranomaisilta munaa puuttua asiaan.

    • Anonyymi

      Voisiko rokin pitää etänä?

      • Anonyymi

        Kannatetaan


    • Anonyymi

      Pystytykset meneillään.. kukahan menee istumaan pöytiin jotka sijaitsee esiintymislavan takana... ja vielä rakennuksen takana :) aivan idioottimaisia lakeja kun niitä noin kierretään.

    • Anonyymi

      Löytyyköhän maskeja mihin saa pillille kolon??

    • Anonyymi

      Tapahtuma oli ja meni. Eipä tuolla paljoa rajoituksista piitattu. Ketään ei ollu jonojenkaan turvavälejä vahtimassa. Raha puhuu

      • Anonyymi

        Juu, tapahtuma tuli ja meni. ei tullu koronapiikkiä Joutsaan.


    • Anonyymi

      Kyllä on täälläkin taas nillitetty ja kateellisena ulistu kuinka raha puhuu. Olisitte hiljaa jos ei ole muuta sanomista. Itse olen ainakin todella ylpeä tästä nuoresta yrittäjästä, jolta ei ideat ja virta lopu. Täällä tuppukylässä olisi aika hiljaista ilman ko. yrittäjää. Eikä tullut sitä koronapiikkiä vaikka sitä niin moni epäili. Ja suurimman äänen taisivat pitää ne, ketkä eivät olleet alunperinkään menossa paikalle. Ketään ei sinne tiettävästi pakotettu vaan jokainen sai ihan ite päättää. Joten ihan suotta ulisette täällä. Sen viruksen voi ihan hyvin saada sieltä Jyväskylästäkin, kun menette sitä halpaa makkaraa sieltä ostamaan. Pääasiahan se taitaa olla, että ei ainakaan paikallisia yrittäjiä tueta ja kannateta, etteivät ne vaan rikastuisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1894
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1492
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1356
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1224
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1095
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      11
      1086
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      223
      902
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      151
      849
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      793
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      748
    Aihe