Terveisten ajoa ihmisten laiturin vierestä en käsitä. Mitä veneiljän päässä liikkuu kun hän ajaa moottoriveneellään aivan laiturin vierestä menemään. Katse tiukasti kohdistettuna laiturilla istujaan. Tuttuja tunnistettavia henkilöitä ja jo iäkkäitäkin ihmisiä. Mikä antaa oikeuden tulla aivan toisen rantalaiturin alueelle järven puolelta. Tuskin maalla tulisi talsimaan ja ihmettelemään mitä mökillä touhutaan muutaman kymmenen metrin päästä mökkiä.
Laiturin vierestä veneilijät
11
229
Vastaukset
- Anonyymi
Iuonto kutsuu... Iuonto se on joka kutsuu.....
- Anonyymi
Ai ja minäkö luulin että uteliaisuus ja ilkeämielisyys. Järvellä ja luonnossa on tilaa muuallakin, kuin naapurin laiturinvieressä moottoriveneellä ajella.
- Anonyymi
Jos olet niin viehkeä että uroilla hyrrää muuallakin kuin päässä.
- Anonyymi
Ota kuvvaa mieluummin livenä. Ja tekeillä zoomata. Nii. joha loppuu venneellä hurruuttelu. Voiha sitä moottoria säätääkki nii ei pahasti pätkittele.
- Anonyymi
Jos se tulee katsomaan mitä on syömässä. Jos sillä on nälä. Pitäisi varmaan tarjota. Tiedätkö?
- Anonyymi
Tiukat otteet tiirailijoita vastaan. Katsoa saa mutta kytätä ei. Se häiritsee. Kun tunnetaan tekijät voi käydä Juttelemassa ja kysellä tuoreet Kuulumiset?
- Anonyymi
Joko on asettunna pärsyttely laeturin kuppeessa?
- Anonyymi
Voihan sitä tosiaan käydä kyselemäs heiltä, satutko muistamaan ,mitä tein eilen ja millaisissa vaatteissa, tietää,jos ei ite muista justiinsa. Ymmärtävät ,jos ovat yhtään fiksuja,vaik luulen kyllä. Joo kuvaa feissiin,auttaa kyllä.
- Anonyymi
Kirjoitus perustuu täydelliseen tietämättömyyteen, missä kenties uusi ranta-asukas kuvittelee omistavansa myös veden. Maalta katsottaessa laiturin vieressä ajava voi tosiasiassa olla sadan jopa kahdensadan metrin päässä. Tämä kokemus kymmeniä vuosia rannalla asuneena.
- Anonyymi
Pari kolme veneen mittaa, ei enempää. Katse tiukasti laituriinpäin. Laiturilta katsottuna ei maalta. Perustuu omiin kokemuksiini.
- Anonyymi
Jotkut ajaa jopa kaiturin ali tai ylikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591184Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11860Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75795- 53634
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83613Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45542Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33537Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40501