Taidetaan räikkösen f1 uran lopetuspäätöstä avittaa.
Helpompi lopettaa kun ei suju. Kuitenkin päätös jätetään muodollisesti hänelle itselleen.
Bottas taas sai jatkopaikan siipimiehenä.
Niin kauan kuin mersu-hämis ei muita voittajia.
Jollei sitten hämis valaistu ja luovuta yhtä messtaruutta, kuten jotenkin saatiin sovittua yhden mestaruuden luovutus ruusperille.
Hämiksellä on mahdollisuus ennätyksiin, mikä soveltuu myös F1 markkinointiin.
räikkösen savustus
3
96
Vastaukset
- Anonyymi
Rään paskuus on saavuttanut jo uuden alalevelin. Tuosta alaspäin ei juuri enää pääse.
- Anonyymi
Kimihän on ollut sarjan hitaimpia kuljettajia aina. Välillä on voittoja tullut, kun auto on ollut ylivoimainen ja muut edeltä ovat keskeyttäneet.
- Anonyymi
Päin vastoin, eikös se kuitenkin aikanaan menettänyt jopa useammankin mestaruuden autojen hajoamisiin? Muistan että ennen Formuloissa sai aina jännittää loppukierroksilla että kestääkö laitteet ja eihän ne monesti kestäneet. Nykyään luotettavuus aivan eri luokkaa, mikä sekin tekee lajista aika tylsää seurattavaa (tallien tasoerojen lisäksi).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996906Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116650SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1624942Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943854Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963791Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en703691Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103512Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03220Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62049Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161629