Testosteronihoidosta...

Anonyymi

Hei onko muilla ollut vastaavaa? Itselläni aloitettiin testo korvaushoito muutama kuukausi sitten Sustanon 250 injektioilla. Kahden viikon välein pistos. Arvot olivat melko surkeat alussa eli S-testo 8,7 ja vapaa 151. Ylipainoa ei ole ja elämäntavat muutenkin kunnossa. Ensimmäisissä labroissa sitten tuli kylmä suihku. Arvot eivät olleet nousseet lainkaan!!
No lääkäri määräsi vielä geelin tähän lisäksi. Joka päivä siis aamuisin geelit Sustanon pistosten lisäksi.
Seuraavassa labroissa arvot S-testo 9,8 ja vapaa 155, eli aivan surkeat edelleen.
Lääkäri ihmeissään miksi ei arvot nouse. Olokaan ei juuri ole parantunut. Väsymystä ja yleistä jaksamttomuutta. Mikähän piru mättää...

11

2421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Edelliseen lisäisin siis että ikää on 39 V

    • Anonyymi

      Tuo 2:n viikon piikkiväli mietityttää! Kaksi 60v kaveriani aloitti geelillä mutta kun arvot eivät nousseet niin vaihtoivat Nebidoon.
      Toisen piikkiväli on 8 viikkoa! Toisen 10 viikkoa ja tuntuu molemmilla olevan sopivat.
      1943 syntyneenä olen geelannut yli 11 vuotta.
      23.03.2019 lukemat olivat
      S-Testo 37,1
      S-TestoVL 527
      S-SHBG 42
      Nähtyään nämä lukemat kehoitti käyttämäni yksityislekuri jättämään joka toisen geelipäivän väliin. En ole jättänyt!
      Eräs yksityiskohta jonka merkitystä en osaa arvioida. Palattuani salilta 6 krt/vko ennen klo 11 käyn suihkussa jossa saippuoin ja harjaa kahdesti geelattavat kohdat ja annan kuivua ennen geelausta.

      Lukemasi ovat sitä luokkaa, että alan spesialistille olisi asiaa!

      • Anonyymi

        Joo kiitti kommentista. Sustanon tosiaan tarkoitus pistää kolmen viikon välein mutta lekuri vaihtoi sen kahden viikon välein pistettäväksi kun ei tehoa ollut ollenkaan.
        Luin jostain että jos estrogeenitaso on korkea niin jotenkin se testo aromatasoi estrogeeniksi ja tällöin ei ole järkeä työntää sitä testoa edes kun muuttuu estrogeeniksi.
        Mutta jokatapauksessa täytyy varmasti spesialistille mennä että saa jonkun tolkun tähän. Nämähän alkaa olla aika hevoskuureja mitä mulla menee kun viel noi geelitkin joka päivä. Sulla pirun hyvät arvot näyttäis olevan kyllä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo kiitti kommentista. Sustanon tosiaan tarkoitus pistää kolmen viikon välein mutta lekuri vaihtoi sen kahden viikon välein pistettäväksi kun ei tehoa ollut ollenkaan.
        Luin jostain että jos estrogeenitaso on korkea niin jotenkin se testo aromatasoi estrogeeniksi ja tällöin ei ole järkeä työntää sitä testoa edes kun muuttuu estrogeeniksi.
        Mutta jokatapauksessa täytyy varmasti spesialistille mennä että saa jonkun tolkun tähän. Nämähän alkaa olla aika hevoskuureja mitä mulla menee kun viel noi geelitkin joka päivä. Sulla pirun hyvät arvot näyttäis olevan kyllä

        Älä anna periksi! Jostakin ja joltakin löytyy toimiva ratkaisu.


    • Anonyymi

      Itse ollut 3 vuotta korvaushoidossa mutta viimeiseen vuoteen en ole juuri käyttänyt geelejä joten jäänyt jääkaappiin - tarvitseeko kukaan ?

    • Anonyymi

      kumma juttu käytin lähes vuoden sustanon 250 valmistetta olo oli kaikin puolin erinomainen. lopettivat sen sitten riskien takia ja testo oli melko kohdallaan itse olisin halunnut jatkaa.

    • Anonyymi

      Vahvat vitamiinit ovat myös montaa auttaneet, eikä siis mitään Vitaeprota eikä mitään verkostomarklkinoinnin mietoja vitamiineja vaan oikeasti vahvoja vitamiineja.

      • Anonyymi

        Vahvoilla vitamiineila sain testot nousemaan, mutta vatsa ja suolisto eivät kestäneet vaikka ennen vitamiineja ne olivat kunnossa.


    • Anonyymi

      Voisin kokeilla geeliä jos jollain on

      • Anonyymi

        Apteekista niitä voi käydä ostamassa.


    • Anonyymi

      Testosteroni korvaushoidossa olen ollut nyt kolme ja puoli vuotta. Sopivasti tuo elinvoimaa.
      Sänkykamaripuolella otan noin joka toinen päivä 5 mg Tadalafiiliä jottei homma jäisi kesken. Vielä lopuksi voin mainita, että käytän MyProteinin Tribulus Pro, vahvempaa sorttia. Otan sitä pari kertaa päivässä kolme kapselia kerralla. Tämä on minun kohdalla tae siitä että ei tule kevätväsymystä.
      T. Mies 55 v Rovaniemi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2281
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      22
      1925
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      248
      1454
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      58
      1375
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      253
      1145
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1044
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      23
      1030
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1010
    9. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      96
      939
    10. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      65
      932
    Aihe