VOLA V2 Kokemuksia

Anonyymi

Kenelläkään kokemuksia kyseisistä kuulokkeista? Langattomat nappikuulokeet etsinnässä ja nämä osui silmään Instagramissa.

https://volasound.fi/tuote/vola-v2/

Sivuilla 119€ ja Instagramissa mainostavat että olisivat Suomessa suunnitellut.

Onkohan oikeasti hyvät vai onko vain jotain Kiina krääsää?

14

6452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Tuo linkki ei enää toimi. Löytyyköhän näitä vielä jostain?


    • Anonyymi

      Oma kokemus kyllä hyvä🤔 Voitti äänenlaadussa ainaki nuo vanhat airpodit. Ja yllättävän toimiva aspa mitä harvoin näkee

      • Anonyymi

        Oma kokemus on hyvä, äänen laatu tosi hyvä ja muutenkin kaikinpuolin hyvät.


    • Anonyymi

      Akg n200 , jos nappikuulokkeet haluaa, ja langattomat.

      • Anonyymi

        Huijausta koko takuu. Ääni seilaa korvasta toiseen eivätkä toimi. Asiakaspalveluun ei voi soittaa ja viesteihin ei vastata. Rahoja ei saa takaisin. Sivustolle kun yrittää laittaa oman arvionsa mikä ei ole 5 tähteä, se estetään.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Itsellä myös huonoa kokemusta kyseisestä yrityksestä. Kuulokkeissa vikaa ja asiakaspalvelusta ei vastata viesteihin.

    • Anonyymi

      Kuulokkeet pragailleet jatkuvasti. Ääni muuttuu stereosta monoksi ja takaisin vähän väliä. Äänen laatu ei ole mikään kummoinen jos tuotteella on arvoa 120€.
      Nyt kumminkin 10kk käytön jälkeen toinen kuulokkeista hajosi. Lähetin ne takaisin Volalle ja vastaukseksi tuli: "toinen kuuloke hajalla, stereoissa häiriöitä, kotelossa selkeitä käytön jälkiä jotka tulleet asiakkaan puolesta, joten takuu ei korvaa tätä"

      En usko että olen ainoa joka lähettää näitä "suomalaisia laatu kuulokkeita" takaisin koska eivät kestä normaalissa käytössä. Eikö siinä kotelossa ole normaalistikin jälkiä käytöstä, senhän on tarkoitus suojata niitä kuulokkeita? :D
      Harmittaa mennä tämmöiseen halpaan, toivottavasti sana leviää.

    • Anonyymi

      Olen ollut todella tyytyväinen tuotteeseen, musiikin ja bodcastien kuunteluun, akku kestää todella kauan airpodeihin verrattuna. Airpodit kävi huollossa kolme kertaa ennen näiden ostoa. Boxista puuttui latauspiuha, mutta asiakaspalvelusta nopea vastaus ja uusi piuha saapui samalla viikolla.

    • Anonyymi

      En ole varma onko samasta firmasta kyse mutta ostin Vola sound of light pöytäkaiuttiminen ja olen ollut kyllä erittäin tyytyväinen. Omaan silmään tuote vaikutti turhan edullisesta täyttääkseen lupaukset, mutta hyvin on ainakin tähän asti toiminut ja no onhan se hienon näköinen!

    • Anonyymi

      Vola Sound of Light
      - Volan sivuilla 199€.
      Alibabasta sama lamppu 70$ https://tinyurl.com/mr467jvc

      Vola Sound of Harmony
      - Volan sivuilla 349€. Dustinilta 289€ https://www.dustin.fi/product/5011169767/sxbt1502-bluetooth-kaiutin-ja-poyta
      ja tämäkin kiinasta https://tinyurl.com/2p89c73y

      Vola Sound of Bass
      - Volasoundin sivuilla 449€. Dustinilta 289€ https://www.dustin.fi/product/5011169770/sxbt3502-bluetooth-kaiutin-poyta-langattomalla-latauksella
      ja tämäkin tietysti kiinasta https://tinyurl.com/5am7kktt

    • Anonyymi

      Tilasin ja maksoin 100e lampusta 14.8, enkä ole vieläkään saanut lähetystunnusta. Koko firma taitaa olla huijausta. Sähköposteihin ei vastata.
      Eiköhän toi firma oo menossa konkurssiin ja sinne jäi rahat! Harmi kun en maksanut luotolla, rahat saattaisi saada takaisin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1493
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      114
      974
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      801
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      48
      794
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      740
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      717
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      72
      717
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      709
    9. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      70
      708
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      687
    Aihe