Mistä Ikea-keittiön asentaja?

Anonyymi

Tilasin koko keittiöremontin Ikean yhteistyökumppaneilta Kokodiililta. Aikataulu sovittiin viikkoja sitten, ja asennuksen piti tapahtua heti purun jälkeen. Keittiö purettiin sovitusti, mutta sitten Kokodiili teki oharit. Ilmoittivat, että voivat jatkaa aikaisintaan 4 viikon päästä.

Luonnollisesti en voi elää ilman keittiötä lasten kanssa tuota aikaa. Lapset ovat nyt isällään, kunnes täällä on edes vesipiste tai jääkaappi, joten nyt tarvitaan kiireellä toinen asentaja. Onko muita kaappien asennukseen erikoistuneita liikkeitä?

Sain onneksi pariksi päiväksi remonttimiehet maalailemaan ja laminoimaan, mutta nyt tarvitaan joku myös asentamaan.

3

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole hämmästynyt. Meilläkin meni keittiöremppa täysin pieleen Kokodiilin ja sen alihankkijoiden vuoksi!

    • Anonyymi

      Ei kai tuo pitäisi ihan hirveän vaikeaa ymmärtää; halvimmalla saat jotain, vähän enemmällä saat enemmän.

    • Anonyymi

      Ei ikeaa ikinä vaikka nyt onkin asennusfirma tehnyt oharin. Kaikki ovet ikean keittiössä olivat erikoismittaisia oli kallis ovivaihto itsellä.ostin asunnon johon oli asennettu ikean keittiö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7553
    2. 105
      5553
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5037
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4426
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3150
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2823
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2759
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2387
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2344
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1956
    Aihe