Tilasin koko keittiöremontin Ikean yhteistyökumppaneilta Kokodiililta. Aikataulu sovittiin viikkoja sitten, ja asennuksen piti tapahtua heti purun jälkeen. Keittiö purettiin sovitusti, mutta sitten Kokodiili teki oharit. Ilmoittivat, että voivat jatkaa aikaisintaan 4 viikon päästä.
Luonnollisesti en voi elää ilman keittiötä lasten kanssa tuota aikaa. Lapset ovat nyt isällään, kunnes täällä on edes vesipiste tai jääkaappi, joten nyt tarvitaan kiireellä toinen asentaja. Onko muita kaappien asennukseen erikoistuneita liikkeitä?
Sain onneksi pariksi päiväksi remonttimiehet maalailemaan ja laminoimaan, mutta nyt tarvitaan joku myös asentamaan.
Mistä Ikea-keittiön asentaja?
Anonyymi
3
334
Vastaukset 3
- Anonyymi
En ole hämmästynyt. Meilläkin meni keittiöremppa täysin pieleen Kokodiilin ja sen alihankkijoiden vuoksi!
- Anonyymi
Ei kai tuo pitäisi ihan hirveän vaikeaa ymmärtää; halvimmalla saat jotain, vähän enemmällä saat enemmän.
- Anonyymi
Ei ikeaa ikinä vaikka nyt onkin asennusfirma tehnyt oharin. Kaikki ovet ikean keittiössä olivat erikoismittaisia oli kallis ovivaihto itsellä.ostin asunnon johon oli asennettu ikean keittiö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487