Kuolonkolari

Mitä tapahtui ja oliko itsari
131581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mitähän vittua sinä sillä tiedolla teet?

Äänestä
  • Mitä vittua sinä sillä tiedolla teet, jos joku tekee sillä tiedolla jotain?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä vittua sinä sillä tiedolla teet, jos joku tekee sillä tiedolla jotain?

    No, tuollaisesta tiedosta ei kyllä minkäänlaista vittua saa tehtyä vaikka kuinka yrittäisi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No, tuollaisesta tiedosta ei kyllä minkäänlaista vittua saa tehtyä vaikka kuinka yrittäisi.

    et vain osaa!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    et vain osaa!

    Tai sitten olet b-rapun miehiä,niin kuin kaikki keskuskioskilla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tai sitten olet b-rapun miehiä,niin kuin kaikki keskuskioskilla.

    vanha viisaus: se on itse joka toisesta sanoo...

    Äänestä

NYYHKISTÄ KU ITKETTÄÄ..

Äänestä

Älkää viitsikö. Montaakaan itsaria ei ole tehty noin. Selitys on ajautuminen tuntemattomasta syystä vastaantulevien kaistalle!!

Äänestä
  • Miksiköhän ei ollut ajo-oikeutta? Olisiko turvavyö pelastanut?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksiköhän ei ollut ajo-oikeutta? Olisiko turvavyö pelastanut?

    No, menettänyt todennäköisesti korttinsa.ja elimistössä viinaa ja lääkkeitä.sinänsä huono juttu ja jos vielä jäi lapsia eli lopetetaan jauhaminen tähän .

    Äänestä

  • Ei kai se toiseen autoon törmännyt vaan ajoi ojaan?

    Äänestä

Jämsässä maanantai-iltana sattuneessa henkilöauton ulosajossa menehtynyt keski-ikäinen kuljettaja oli 1970-luvulla syntynyt paikkakuntalainen nainen. Auton kyydissä ei ollut muita matkustajia.

Tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Veli-Pekka Välisaari, kertoo, että turma tapahtui Ysitien suuntaisesti kulkevalla hiekkatiellä lähellä Himoksen risteystä.

Hälytys onnettomuudesta tuli kello 18.42. Viranomaisten päästyä paikalle, ei nainen ollut enää pelastettavissa. Välisaaren mukaan paikkatutkinnassa havaittiin, että auto oli kyntänyt ojan puolella jo ennen kyljelle kaatumista.

– Kuljettajalla ei ollut turvavyötä. Auton kuljettajan puoleinen sivuikkuna oli auki. Kun ajoneuvo retkahti kyljelleen ojaan, jäi kuljettaja puristuksiin auton ja maan väliin.

Tilannenopeutta on Välisaaren mukaan hankala arvioida. Auto oli ollut ojassa kolmosvaihteella. Liusumisjälkiä näkyi pientareella ja ojassa 30–40 metrin matkalla.

Kuljettajalla ei ollut voimassa olevaa ajo-oikeutta. Poliisi tutkii tapausta liikenneturvallisuuden vaarantamisena ja kulkuneuvon kuljettamisena oikeudetta.

– Rikosnimikkeitä voi tulla lisää sitten, kun kuolinsyyntutkinta valmistuu. Vielä ei esimerkiksi tiedetä, millainen kuljettajan ajokunto on ollut, Välisaari toteaa.

Äänestä
  • "Rikosnimikkeillä" ei taida enää merkitystä olla kun kuskista on jo henki mennyt?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä tapahtui ja oliko itsari

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu