Osaisko joku sanoa / neuvoa saako tollaiseen telkkariin - nettiä toimimaa kun siinä ei ole sisään rakennettua wlania mutta telkkarin takana on lan/rj45 johdon paikka vai vaatiko toin telkkari oman merkki kohtaisen wlan tikun että saa netin toimimaan.
Samsung LE40B656T3WXXE
3
122
Vastaukset
- Anonyymi
Netin saa tuossa telkkarissa toimimaan kyllä, laittamalla sen johdon siihen lan-liittimeen ja toinen pää reitittimeen. Ei tarvita wlania, kyllä se langallisenakin toimii ja toimii muuten paremmin juuri langallisena, langattomat verkot tahtoo joskus pätkiä.
- Anonyymi
Osaisitko neuvoa mitenkä tossa telkkarissa saa netin toimimaan johdollisena kun itse yritin niin en saanut - toimimaan , löytyykö tohon jostain ohjeet , ohjekirjan ohjeilla en saanut - toimimaan.
- Anonyymi
Langattomana ratkaisuna vois olla esim. Chromecast hdmi-liitäntään. Itsellä ei tuollaisesta ole kokemusta, mutta joku varmaan osaa kertoa enemmän. Niin kuin tuossa edellä sanottiinkin niin langallinen yhteys on tietty varmempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1022214Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1142041Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.3022000Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441791Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2091647- 371455
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii291265Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941153Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤701150- 531106