Muutto Hämeenlinnaan on viimeinen virheesi. Asunnon arvo tippuu hetkessä, kaupaksi sitä et saa ja sinulle nauraa koko kaupunki, kun lisäksi kaikki täälä tietävät mitä tympeää roskasakkia ovat. Ainoa pakotie on alkoholismi ja kuolema.
Älä muuta Hämeenlinnaan
Anonyymi
26<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Älä puhu paskaa! Asuit missä tahansa samat ongelmat.
Asuin Hlinnassa 90-luvulla 7 vuotta. Vuokralla Hallituskadulla liki torin kohdalla. Oli vakuutusyhtiön vuokrakämppä. Hyvää aikaa ja kivaa. Työkomennus.
Kun aina haetaan vain negatiivisia puolia, niin kaupungissa esimerkiksi paistaa toisinaan kirkas aurinko, eikä kuumakaan ole kuin joskus harvoin kesällä, ja jos et halua puhua kenenkään kanssa saat olla ihan rauhassa.
Se on just näin.. Jos oikein janottaa niin voi mennä katuma 25 muitten denojen kanssa juomaan omatekoista bissee.. Isoin huolenaihe Hämeenlinnassa nykyään on toi pakolaisten ja maahanmuuttajien iso joukko..
Isoin huolenaihe on Goodmanin suomijuopot. Ei saa käydä kaupassa edes rauhassa.
Eikö kaikki pissa ole omatekoista?
Veronmaksajaa kirvelee tuhannet disco-intiaanit katukuvassa jotka on lennätetty hämptoniin notkumaan ja hengailemaan !
Tätä menoa ku toi mamujen roudaaminen Hämeenlinnaan jatkuu niin me Suomalaiset ollaan Hämeenlinnassa se vähemmistö..
Äläs sinä huolehdi suomalaisia juoppoja riittää ja me veronmaksajat maksemme viihteen.
Me veronmaksajat maksamme näiden eli taso pakolaisten asunnot, vaatteet, ruuat jne..
Hämeenlinna on niin paska kaupunki, että tästä pitäisi tehdä Suomen ensimmäinen islamilainen kaupunki, jossa noudatetaan sharia-lakia. Katois paikalliset ja juopot katukuvasta ja tulisi kunnollisia ihmisiä tilalle.
Kunnollisetkin ihmiset lähtisivät äkkiä tuollaisessa painajaisskenaariossa.
Onneksi sellainen on lainvastaista, joten ei tarvitse sitä pelätä.
Juu vielä kun noi isot tehtaat alkaa kyykkäämään oikein kunnolla, niin se on tämän kaupungin menoa.
SSAB keikkaa ja se on morjens tälle kaupungille.
Sitten täällä on enää maahanmuuttajia ja mopojonneja juoppojen lisäksi.
Meno on jo nyt kuin jossain vitun Vantaalla saatana.
Totta, ja pari muutakin isoa firmaa kun kaatuu/jättää hämppiksen niin mitä jää ?
Alkoholistit on hyvää mainosta kaupungille. Ne sentään maksaa veroja suomeen. Entä huumeiden käyttäjät? Rahoittaa rikollista toimintaa kuten monet isokenkäisetkin. Rikkaat etsii veroparatiiseja ja muita laillisia kierouksia...
Markku-liitto ainakin suosittelee Hämeenlinnaa.
Missä viipyy persuvihaaja naurettavin kirjoituksin?
Paska kaupunki
Ei itse kaupungissa ole mitään vikaa, todella hieno. Ainoa että kaupungin johto pitäisi vaihtaa semmoisiin jotka todella välittävät Hämeenlinnasta. Tämä vaihtaminen koskee virkamiehiä ja poliitikkoja.
Seuraavat kuntavaalit vuonna 2021 ovat mahdollisuus parempaan. Se on ihan meistä äänestäjistä nyt kiinni haluammeko saman mahanlaskutalouden jatkuvan äänestämällä samat surkimukset uudelleen vai äänestämmekö uutta motivoitunutta porukkaa kaupungin valtuustoon/-hallitukseen. Nykyiset ovat kyllä jo kyvyttömyytensä täysin näyttäneet vuosien saatossa.
Huonon hallinnon Persut ensimmäisenä vaihtoon. Kelluvan ravintolan vuokraaminen 280 eurolla kertoo siitä, että Persut ovat osa tämän kaupungin mädäntynyttä hallintokulttuuria ja rakenteellista korruptiota.
IHmiset luovat kaupungin ja ilmapiirin - valitettavasti se ei ole kovin innostava täällä.
Näin. Naapuri ulvoo että toisen naapurin ruoho rehottaa, vaikka naapuri on katkaissut jalkansa. Ei mitään sääliä. Kuusi viikkoa ja kyllä se ruoho sen verran kerkii katkojaansa odotella.
Mitä ttua se naapurille kuuluu toisten ruohon pituus?
Jokainen pysyy omalla tontillaan.
Taloyhtiön säännöt sen määrää. Ja kyllä muakin ärsyttää joku joka katsoo että yhteisen leikkurin käyttö kerran vuodessa riittää.