Hej! Mul on ihan JÄRKYTTÄVÄ vauvakuume..Olen oireillutkin kuin raskaana oleva jo pitkään.. menkkoja ei ole ollut 4:ään kuukauteen.. alavatsa ja selkä on kipee... en pysty nukkumaan.. on koko ajan paha olo ja oksennan monta kertaa päivässä.. tulee maitoa rinnoista.......etc. mä luulen et mä sekoon kohta.. en pysty miettimään muuta kun omaa pikkusta ja mihin tahansa meen ni näen vauvoja ja odottavia äitejä.. jos tää ei oo järkyttävä vauvakuume ni mikä sitten :D
JÄRKYTTÄVÄ VAUVAKUUME!!!!!!!
jo pitkän ajan
41004
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eikö kannattaisi tehdä raskaustesti jos ei menkkoja ole kuulunu 4 kk????
tein jo raskaustestin silloin alkuaikoina mut näytti negaa.. mä oon ihan sekasin.. pakko saada lapsi.. :)
Suosittelen tekemään uuden testin, jos olet tehnyt vain alkuvaiheessa!Minulla testi näytti plussaa kun kuukautiset olivat pari viikkoa myöhässä, joillakin voi mennä kauemminkin!Eli teeppäs uusi testi!!!
Mulla on kans ihan hirvee vauvakuume! Mut 2 vuotta pitäis viel oottaa et saisin opiskelut päätökseen. En viitti jättää kouluu kesken, ku ei sitä sit tuu jatkettua ku on ihana pieni vauva (tai ei se sit enää vauva olis ku koulua jatkais). Ja tupakasta pitäis päästä eroon..