Kysymys: Aiotko hankkia Playstation 5 konsolin?

Anonyymi

Otsikossa se tulikin :)

5

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Playstation 5 julkaistaan 19. marraskuuta Euroopassa, ja tavallinen versio maksaa 499 euroa. Digital Edition maksaa sitten 399 euroa. Nyt tiedetään kuvan perusteella sekin, milllaisessa laatikossa Playstation 5 -konsolit myydään.

    • Anonyymi

      Luultavasti en.
      Onhan ne hienoja mutta ei ole aikaa paneutua niin paljoa tuollaiseen.

    • Anonyymi

      en aio. perkele vievät käsistä kaiken.

    • Anonyymi

      Aion mutta ensi vuonna vasta. Mulla ei ole mitään kiirettä ostaa. Sitten kun mua kiinnostavia yksinoikeus pelejeä ei saa enään ps4:lle niin sitten vasta ostan.

    • Anonyymi

      Ennakkotilasin, sillä ne viedään aika pian käsistä kun tulevat kauppoihin. Ennakkotilauksesta huolimatta konsoli toimitetaan tammi-maaliskuussa muutenkin, joten olenpahan varmistanut sen että konsoli on varattu minulle, eikä tarvitse kuumotella sitä että riittääkö niitä.

      Onhan tuo suorituskyvyltään aivan uskomaton verrattuna PS4. PS5 mahdollistaa senkin, että pelinkehittäjien ei tarvitse enää käyttää aikaa pilkkomaan pelejä "palasiin", missä palasten välillä (esim. eri kenttien välillä) on aina latausnäyttö. Pelejä pelatessa missä latausnäyttöjä vielä on (esimerkiksi yksinpelejä pelatessa kun kuolee, peli lataa sen kohdan uudelleen mihin olet jäänyt), se lataa ne paljon nopeammin kuin PS4. PS5 Myös mahdollistaa grafiikallisesti aivan uuden aikakauden, kun sen suorituskyvyn ansiosta se jaksaa nyt pyörittää vieläkin realistisempia pelejä, kun hiukset, vesi ja muu tekstuuri saadaan näyttämään aidommalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      147
      1909
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      285
      1047
    3. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      858
    4. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      80
      854
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      779
    6. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      17
      723
    7. 70
      684
    8. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      681
    9. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      43
      670
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      48
      666
    Aihe