Kaikki arvo ja kunnia Pentti Oskari Kankaan tsunamiavustustyölle Sri Lankassa.
Heidän työnsä ja avustusten toivon jatkuvan. Toiminta näyttää LÄPINÄKYVÄLTÄ, jota myös muilta järjestöiltä kipeästi toivoisi. Sitä kun ei moni avustusjärjestö omatoimisesti jostain syystä halua tehdä, eikä edes pyydettäessä - loukkaantuvat jos menee kysyelemään.
Toista näkyy olevan Herankukkarolla -
http://www.herrankukkaro.fi/srilanka/index.php ja
http://www.hopeforsrilanka.raksan.net/
Pyydän tutustumaan heidän sivuihinsa mm.
http://www.herrankukkaro.fi/srilanka/index.php?text=tosite
Omasta puolestani toivon heidän työlleen mitä suurinta mennestystä ja siunausta.
jk. Yhtä olen ihmetellyt kovasti, tässä po. asioita seuratessani, että miksei Suomessa pitkään toiminut Suomi-Sri Lanka Ystävysseura voisi myös antaa kuulua itsestään ja toimistaan avoimesti? Miten he ovat mukana avustustyössä jne..? Tämä tuntuu kovin kummalliselta. Anteeksi jos olen väärässä, sitä toivonkin.
Eikö voisi koota pienten järjestöjen rivejä yhdessätoimiviksi, avoimeksi ja läpinäkyviksi? Miksi hajauttaa liiaksi hyvää tarkoittavia toimintoja?
Minusta uskottavaa toimintaa
Heikki
0
269
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.605697- 1024821
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.3902842Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s891345Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3391110- 65951
- 29928
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46876Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja108856Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52829