Istuin Opel Mokan kyydissä takapenkillä apukuskin takana turvavöissä. Katselin puhelinta kädet sylissäni. N. 80km/h vauhdissa kuului pamahdus/räjähdys. Samassa tunsin kipua oikean käden käsivarressa. Pysäytimme auton. Mikään ei tuntunut olevan rikki, ei sisätiloissa, ei ulkopuolella.
Harhaa tämä ei ole, todisteena käsivarressa pitkittäinen naarmu ja mustelma. Mitään epätavallista autosta ei edelleenkään ole löytynyt. Ainoastaan kuulakärkikynistä tuttu pieni jousi. Mutta emme tiedä, liittyykö tapaukseen vai oliko autossa jo aiemmin.
Turvavöiden mekanismi voi kuulemma joskus poksahtaa, mutta vöissä ei näy mitään epätavallista. Räjähdys kuului mielestäni itsestäni oikealta, siksi menimme katsomaan takarengasta - mutta eihän sekään voisi tehdä kipeää sisällä istuvan käteen.
Keksittekö, mistä voisi olla kyse??
Yliluonnollinen tapahtuma...Opel Mokassa
Anonyymi
4
92
Vastaukset
- Anonyymi
Verisuoni luultavasti poksahtanut, verenpaine on aika korkea!
- Anonyymi
Toimiko turvavyö normaalisti vielä tuo jälkeenkin?
- Anonyymi
Toimii.
- Anonyymi
Olet tehnyt Mokan kun ostit Mokan.
Olisit ostanut eniten myydyn opelin eli Crosslandin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074609Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734385Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941730- 4031661
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331423Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61109Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531100- 67979
- 56964
- 92938