Istuin Opel Mokan kyydissä takapenkillä apukuskin takana turvavöissä. Katselin puhelinta kädet sylissäni. N. 80km/h vauhdissa kuului pamahdus/räjähdys. Samassa tunsin kipua oikean käden käsivarressa. Pysäytimme auton. Mikään ei tuntunut olevan rikki, ei sisätiloissa, ei ulkopuolella.
Harhaa tämä ei ole, todisteena käsivarressa pitkittäinen naarmu ja mustelma. Mitään epätavallista autosta ei edelleenkään ole löytynyt. Ainoastaan kuulakärkikynistä tuttu pieni jousi. Mutta emme tiedä, liittyykö tapaukseen vai oliko autossa jo aiemmin.
Turvavöiden mekanismi voi kuulemma joskus poksahtaa, mutta vöissä ei näy mitään epätavallista. Räjähdys kuului mielestäni itsestäni oikealta, siksi menimme katsomaan takarengasta - mutta eihän sekään voisi tehdä kipeää sisällä istuvan käteen.
Keksittekö, mistä voisi olla kyse??
Yliluonnollinen tapahtuma...Opel Mokassa
Anonyymi
4
69
Vastaukset
- Anonyymi
Verisuoni luultavasti poksahtanut, verenpaine on aika korkea!
- Anonyymi
Toimiko turvavyö normaalisti vielä tuo jälkeenkin?
- Anonyymi
Toimii.
- Anonyymi
Olet tehnyt Mokan kun ostit Mokan.
Olisit ostanut eniten myydyn opelin eli Crosslandin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1818407
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264558- 504118
- 543572
- 513136
- 502880
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262586- 362325
- 292046
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382043