Koulussa ei arvostettu lainkaan yksilölajeja, pelkästään pallopelien osaamista sekä telinevoimistelua. Oppilaiden vanhempien varallisuus vaikutti sekin hyvin paljon liikkanumeroon.. minä harrastin liikuntaa tosi paljon, siis aerobiciä, jazztanssia, kuntosalia, lenkkeilyä sekä hiihtoa. Minulla oli tosi hyvä kunto, on edelleenkin, mutta se ei merkinnyt mitään sille liikkaopelle. Olin pallopeleissä ihan surkee, kun aina väistin palloa, enkä pesiksen sääntöjä oppinut koskaan! Meillä oli koulussa kuntotesti sellanen, että piti osata tai yrittää spagaatti sekä köyttä pitkin kiipeäminen kattoon asti ja takaisin. En minä pystyny niihin, liian pitkät koivet varmaan... Yksi tyttö jaksoi kiivetä köyttä melkein katonrajaan saakka. Sitten se rupesi laskeutumaan, ei ehkä osannu tai käsiä poltti. Joten se tippui sieltä tosi ylhäältä suoraan liikuntasalin lattialle. Se oli kaks viikkoa poissa koulusta sen jälkeen, eikä sit pitkään aikaan osallistunut liikuntatunneille. Asia hyssyteltiin ja sovittiin hissukseen. Tämä tapahtui Juvalla, Etelä-Savossa.
Koulun liikuntatunnit
Anonyymi
5
6356
Vastaukset
Meniko luita poiki vai tummuiko ainoastaan läski?
Siis tuliko pepulleen?- Anonyymi
Ai stana, kun olis 14-vuotiaana päässyt kunnolla nussimaan sitä yhtä meidän luokan muskelimimmiä! Meillä oli tyttö, jolla oli tosi isot ja kivikovat lihakset, kun se oli treenannut jo pari vuotta faijansa omistamalla kuntosalilla. Kerran kun se pullisteli hauistaan, pääsin kokeilemaan lohkaretta. Meinasin laueta housuihini! Käsittämätön ja kivikova järkäle!
- Anonyymi
Buuaahaa eunukki se taas jaksaa
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781