Mietin vain että kuinka usein KTM Dukeen pitää vaihtaa uusia osia kuten mäntä ja tiivisteet. Sitä vaan tässä mietin että kuinka pitkät huoltovälit Dukessa on kun itse sitä en netistä löytänyt. Jos joku tietää asiasta saa kertoa.
KTM Duke 125 huolto väli
4
3158
Vastaukset
- Anonyymi
Männänvaihto ei kuulu määräaikaishuoltoihin noissa katunelareissa, kun sen pitäisi kestää siellä aika pitkään. Sitten jos alkaa huohottamaan ja polttamaan öljyä niin kannattanee vaihtaa.
Nelareissa se syöpä on venttiilien tarkistukset säädöt. Ne tarkistetaan oli tarvetta tai ei siis säädöille ja se maksaa. Jonottaa sinne huoltoon ja sitten viedä ja tuoda.
2t ohittaa myös tuon tilanteen kuten nelarin baanalla.- Anonyymi
Venttiilien tarkistus ja säätöhän ei paha homma ole, varsinkaan näin googlen ja youtuben aikaan.
2tahti tehokkaampi ja hauskempi kyllä, mutta et voi kyllä väittää että esim. 125 exc olisi huoltovapaampi kuin 125 duke. Anonyymi kirjoitti:
Venttiilien tarkistus ja säätöhän ei paha homma ole, varsinkaan näin googlen ja youtuben aikaan.
2tahti tehokkaampi ja hauskempi kyllä, mutta et voi kyllä väittää että esim. 125 exc olisi huoltovapaampi kuin 125 duke.Jos itse osaa ja tekee niin ei se sitten vielä kun löytyy joku lämmin talli, mutta jos tekee kuten minä ja vie liekkeeseen niin ajat on ajokaudella tiukilla ja rahaa menee vaikka olisi pelkkä tarkistus.
Pahinta jos rahaa riittää niin on nuo jonutus ajat sinne huoltoon, usein sanovat kesällä että jonoa on yli kuukausi. Ajan itse todella paljon joten kun kilometrit tulevat täyteen niin ei ole aikaa odottaa yli kuukautta, siinä ajassa ajaisin jo uudestaan sen huoltovälin.
Ja ei voi varata etukäteen kun on esim vaihtanut hiljan pyörää ja tilanne tulee eteen nopeasti. Ja toisaalta kun ei tässä elämässä koskaan tiedä mitä tapahtuu niin voi ihan hyvin olla ettei aina ehdikään ajamaan kymppitonnia tai muuta siinä ajassa että huoltoa olisi mielekästä varata niin paljon ennakkoon.
Kunnioitan sitä jos tekee itse ja silloinhan hommat hoituu, mutta itse vien aina liikkeeseen perusvoiteluita lukuun ottamatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 686812
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636793Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1475448Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504483En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204089Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53660- 373238
- 283163
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris752779Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402259