olis tarkoitus muuttaa Muurameen minkälainen asuin alue on Kinkomaa
Vastaukset 11
- Anonyymi
Samanlainen kun mikä tahansa pikkukylä.
Ite ainakin tykkään asua ei valittamista.
Kinkomaasta sen verran, että ei kannata käyttää kauppana läheistä k-kauppaa kallis ja varsinkin hedelmäosasto on huonossa jamassa.
Keljon prisma on kauppana ihan ok, kinkomaalta matkaa tuonne semmoiset alle 10km.
Kinkomaalla kyllä on hyvät koulut mikäli on jälkikasvua. - Anonyymi
Kinkomaa on Muuramen eliitti aluetta
- Anonyymi
:D :D Missäpäin Kinkomaalla on muka eliittiä??!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
:D :D Missäpäin Kinkomaalla on muka eliittiä??!!
No, Sairaalan alue on rakennettu eliittialueeksi. ns. tavallisilta ihmisiltä vietiin virkistysalueet ja mahdollisuus vapaseen luontoon.
Kuulemani peruste oli se, että asukkaat vitepoliksen ranta-alueille on valikoitu tarkkaan ja kunta ei kärsi. Sama ihminen antoi ymmärtää että köyhät voi muuttaa pois.
Entäs sitten kun Vitapoliksella tulee runsas myyntitilanne? siellä on nyt monta ylihintaista taloa joilla ei käytännössä ole markkinoita! Ja tuskin tulee olemaan 10-20 vuoden päästä.
Rahalla on jumalainen voima! Jos on miljoona löysää, niin saa tontin vaikka kansalispuistoon!
- Anonyymi
Muurame ei ole kuin mikä tahansa pikkukylä.
Ensinnäkin se kasvaa koko ajan, toiseksi se on ison kaupungin "siipiveikko".
Eli ei ole keskellä ei mitään kuihtuva pikkukaupunki, niin kuin suurin osa pikku kaupungeista. - Anonyymi
Muurame on hyvä paikka asua jos ei retkahda kaiken maailman sanontoihin osta omasta kunnasta.
Autokorjaamoa jos käytät niin vikaa löytyy vierestä mitä korjaavat että asiakas tulee uudestaan.Kaupat tarjoavat lippujaan että kerää tietty määrä niin saat yhden ilmaiseksi mutta hinnat hinattu korkealle.Parturit leikkaa vain millin pari että tulee ensi viikolla uudestaan.Hierojat tarjoaa palveluitaan enemmän puheillaan kuin teoillaan.Tontin kun ostaa niin naapurit aloittaa heti asenteen että me asuttiin täällä ennen sinua että teet näin ja näin.Terveyskeskukseen kun meet niin saat mukavasti asioida jokaisella luukulla kun lasin takana...en tiedä.
Järki käteen...kyllä se siitä :).- Anonyymi
Hyvä paikka rikkaille! EI köyhille!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä paikka rikkaille! EI köyhille!
Hyvä juttu, ei kukaan työssäkäyvä jaksa katsella köyhiä hyypiöitä jotka häiritsevät kunnon kansalaisten rauhaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä juttu, ei kukaan työssäkäyvä jaksa katsella köyhiä hyypiöitä jotka häiritsevät kunnon kansalaisten rauhaa.
Puhut siis itsestäsi juu
- Anonyymi
Mukava alue 🙂 metsät lähellä, koulu ja kauppa löytyy. Itse todellakin käytän kauppaa. Palvelu toimii ja hyvä tukea paikallista 🙂
- Anonyymi
Hyvää kyttäämistä naapureilta
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1031023Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137794Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197730Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47687Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!29666- 61639
- 47610
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59545Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29541Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530