Onko millään muulla talopaketin toimittajalla tuota etua, että maksu tapahtuu täysin vasta kun talo on valmis ja ennen sitä ei maksuja tule?
Vai onko Älvsbytalo tässä suhteessa ainoa, jonka kanssa tuo toimii noin?
Todella iso etu mielestäni.
Maksu vasta täysin valmiina?
3
122
Vastaukset
- Anonyymi
Älväri on ainoa.
- Anonyymi
Käytännössä älvärikin maksetaan keskentekoisena, jos taloon jää selvästi havaittavia vikoja. Voin vakuuttaa että talotehdas ei sitten pidä kiirettä vikojen korjaamisessa. Kaikki viat luvataan pyhästi korjata takuutarkastuksessa, mutta korjaamatta jäävät. Ja ne korjausmenetelmät ovat kittiä ja pakkelia ja iso leka, kun seinä on vinossa.
- Anonyymi
Montako älväriä olet käynyt rakentamassa?
Mainitse vaikka yksi ( 1 kpl ) älväreitä osoitteen kanssa missä se on pitänyt maksaa keskentekoisena? Ei taida osoitetta tulla, joten siitä voi päätellä paljon.
Täällä kilpailevien talopakettien myyjät haukkuu kilpaa toistensa paketteja, mutta perusteita haukuille ei löydy.
Ollaan muista asioista mitä mieltä vaan, niin Älväri on ylivoimainen maksuehtojen suhteen:
"Älvsbytalon asiakkaana et maksa talostasi mitään – et euroakaan – ennen kuin talo on toimitettu ja lopputarkastus on tehty."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1164765Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1834489Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1171922- 4031701
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331462Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61199Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3711185- 741110
- 741055
- 92988