Apua! Maksoin FallGuys 19.90e, mutta en voi pelata, koska ei ole PS-plus jäsenyyttä

Anonyymi

Moi!
Voisiko joku auttaa?! Ostimme pojalle Fall Guys - pelin. Valikossa oli, että peli on ilmainen, jos liittyy PS-plus-jäseneksi (hintavaihtoehdot 1kk/ 3kk/ 12kk). Toinen vaihtoehto oli maksaa pelistä 19.90.

Maksoimme 19.90e, koska emme halunneet liittyä jäseneksi. Nyt kun poika rupesi pelaamaan, ei peliä pääse pelaamaan, kun ei ole PS-plus-jäsen!

Onko tämä tosiaan mahdollista näin? Tuohan on ihan huijausta, että vaihtoehtona on valita 19.90e ja sitten myöhemmin selviää, että pakko kuitenkin liittyä plus-jäseneksi. Ja jos alunperin olisi heti liittynyt plus-jäseneksi, niin olisi pelin saanut ilmaiseksi.

Ja nyt kun peli on jo ladattu PS4:lle, rahoja ei saa ilmeisesti takaisin.

Osaako joku auttaa, voiko peliä pelata ilman plus-jäsenyyttä, kun on maksanut 19.90e?

Kiitos!

12

3511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täällä ihan sama juttu. Jos saat selville miten pääsee pelaamaan, niin ilmoitatko tänne.

    • Anonyymi

      Sama täällä... Harmittaa...

    • Anonyymi

      Täällä sama juttu. Ottaa sikana päähän.

      • Anonyymi

        Sama juttu, onko mitään ratkaisua?


    • Anonyymi

      Soittoa suomenkieliseen PlayStation tukeen.

    • Anonyymi

      Olisinpa katsonut guuglesta ennen kuin muksu teki ostoksensa... Prikulleen sama homma. Huijattu fiilis.

    • Anonyymi

      Mä oon ihan samaa mieltä ei siinä rahassa nyt niin paljoo oo saatava kun minä kin ostin ja sitten tulee liity ps plussaa ja eikä käkaikkeen tarvii tun kee sitä ps plussaa se on ihan ok että sen tarvii sen siihen että pystyy pelat kavereitten kanssa ja että pitää maksaa plussa 19,95€ tossa ei oo mitään järkee että sätarviit sen siihen että pystyy pelata monipeliä Kiitos! Muuten pelin tekijät pliis muutta kaa se että siihen ei tarvii sitä plussaa koska ne hinnatkin on ihan tyhmiä minä pyydän sitä muutosta.

    • Anonyymi

      Hommatkaa niille kersoille tietokoneet niin ei tarvi itkeä jonkun playstation plus jäsenyyden kanssa. PC'llä saa moninpelejä pelata ihan ilmaiseksi.

    • Anonyymi

      Ei voi saada rahojaan takaisin mutta jos liittyy jäseneksi niin pystyy pelaamaan harmi teidän kannalta :(

    • Anonyymi

      Sama täällä..

    • Anonyymi

      EI sinulla pitää olla PS plus

    • Anonyymi

      Tästä lähtien kannataa muistaa että joka ikiseen maksulliseen online peliin ps4:llä tarvitsee sen saatanan ps plus jäsenyyden

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      215
      5429
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      5024
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      21
      4830
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      123
      2065
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1791
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      86
      1660
    7. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      14
      1602
    8. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      13
      1481
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      379
      1280
    10. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1275
    Aihe