Neiti Marple
Itseäni ei neiti Marple sykähdytä, pikemminkin en tykkää katsoa, Poirot kiinnostava henkilö kyllä!
Itseäni ei neiti Marple sykähdytä, pikemminkin en tykkää katsoa, Poirot kiinnostava henkilö kyllä!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Samat ajatukset.
Poirot on hyvä!
Komppaan Poirot loistava.
Poirot on tehty iljettäväksi homoksi, ehkä se oli kirjailijan tarkoitus.
Onhan heillä erilainen roolikin ohjelmissa. Marple antaa vihjeitä ja tekee ajatustyön, Poirot ottaa yleensä johdon, ja määrää mitä tehdään ja milloin. Toinen on palkattu ja toinen harrastelee. Kumpikin on omalla tavallansa mielenkiintoinen.
Vitsi ku hoksasit. Onkohan niin että kirjoittaja ei kirjoittanut naista johtamaan, siihen on syynsä, kirja myy paremmin siten. Vain mies osaa vaikka erikois-käytöksinen olikin. Kirjoittaja kuvaili naisen vain vienosti vihjailemaan.
Romaanien kirjoittaja kirjoitti saadaksieen elannon, suolsi romaanin toisensa jälkeen ja sai perheen elätetyksi. Ymmärsi että sovinisti myy, ei naisasialiike.
Seuraan molempia, kaikki uusintoja.
En tykkää kummastakaan koska ovat iankaikkisen vanhoja sarjoja...
Poirot tyylikäs
Minä puolestani olen tykästynyt englantilaiseen tuotantoon jossa komissaario Frost .
Harmaatukkainen, viiksekäs leskimies joka on kriminaalikomissaario. Hän joka esittää roolia on kyllä taitava näyttelijä. En muista hänen oikeaa nimeään. Tulee niin mahdottoman myöhään yhdeltä noista monista mainoskanavista täällä Ruotsissa.
Hytinäx1
Kyseessä on Jack Frost suomeksi Jussi Halla-aho joka esiintyi sarjassa Hahon kosketus mutta oli vähän huonosti suomeksi käännetty