Lapsi on vasta eskarissa, mutta jo päiväkodista lähtien koko ryhmää on johtanut pieni, huonosti kasvatettu adhd-terroristi. Tämä yksi lapsi on niin voimakas, että muut seuraa häntä ja hän aina päättää mitä leikitään.
Oman rauhallisen, tutkijaluonteisen lapseni mukaan leikki on ihan aina sitä, että juostaan, huudetaan ja mahdollisesti tönitään. Joka päivä aina ulkoillessa. Minun lapseni tai muiden ehdottamat leikit eivät koskaan toteudu vaan kaikki seuraa tätä yhtä valopäätä. Lapseni kyllä pääsee mukaan leikkiin mutta sanoo että on ihan tyhmää vaan juosta ja huutaa koko ajan. Ketään samanhenkistä ryhmästä ei oikein löydy.
Mitä tehdä, pitääkö lähteä vaihtamaan eskari aettei sama pasha jatku koulussa? Lapsi on painotetussa ryhmässä, joka jatkaa samana ryhmänä läpi koko peruskoulun. Siksi olisi tärkeää saada asia kuntoon ja niin että olisi oman tyylisiä kavereita.
Huonosti kasvatetut pikku ADHD-terrorisrit
1
149
Vastaukset
- Anonyymi
Jos oma lapsi on pieni hiljainen hissukka, eikä osallistu mihinkään, istua pönöttää paikallaan ja ei osallistu mihinkään, niin tottakai äidistä se on maailman ihanin ja kiltein lapsi ja muut vilkkaat lapset on kauhukakaroita!!!!
Lapset ovat luontaisesti leikkiviä eikä hissukoita mutta sinä vaan näet oman hissukkasi, ja voi että hän on kiltti kun ei osallistu muiden lasten lailla mihinkään.
Ei ole tervettä!
Luulen että sinun lapsesi on kehityksestä jäljessä ja tulee olemaan. Leikki on luovaa ja hyväksilapselle, joskus se on äänekästä ja rajua, mutta lapselle ominaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️871873Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1641352YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä681161- 661017
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan82941Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli87862Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.129855Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029836Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.47827- 57810