Nuoret huonot mieskuskit

Mikä ihme siinä on, että surkeimmat kuskit löytyy nuorten miesten bemarien ja mersujen ratista? Ei tietoakaan turvaväleistä, vaan roikutaan vetokoukussa ja meno kovin nykivää. Nyt olis taas poliisi tarpeen kannuksessa. Turvavyöt auki ja ylinopeuksia. Kortit pois ja polkupyörä alle näille!
480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tasaisen ajonopeuden ajaminen tuntuu olevan mahdottomuus myös. Varsinkin tytöillä. Ja tilannenopeus esim risteyksissä.

Äänestä

Nuorten kohdalla suurempiin onnettomuus tilastoihin johtuu vähäisestä ajokokemuksesta sekä kyvystä hahmottaa tilannenopeus sekä turvavälit,Tosin eihän näin ole kaikkien nuorten kohdalla.Onnettomuuksia tapahtuu ja sattuu myös hiukan vanhemmille nuorille ikäluokkasta n 20-30 lienee se pahin ikä.Surkein kuski ohjelmassa tuli esille varsinkin se että nuoret kyllä oppivat nopeasti kunhan heillä on opettajana aikuinen joka heitä ymmärtää/ suhtautuu asiallisesti eikä tyyliin vttuxxxpläää miksei tää ikinä suju!

Äänestä

Kannuksen keskustassa ajelevat taas uudet mullikoululaiset. Neljä pyöreäposkista poikaa tukiaisilla ostetulla mersulla tai bemarilla kaahaa kolme autoa peräkkäin apsille kahville tai grillille syömään.

Äänestä
  • Niin eihän tietty sellainen järjetön kaahaaminen tietty liikenneturvaa edistä ja toisaalta taas grilliruoka pitemmän päälle alkaa näkymään muodoissa,myös posket alkavat pullistella:) Toisaalta tämä aikakausi on omiaan tälle nuorelle sukupolvelle turmiollista.Heillä on matkaviestimet tietokoneet skootterit jne jo nuorena,onhan se aikas turmiollista istu bemarissa ja kiskoa röökiä ja pyöriä pillirallia ja taas menään grillille pakoputki soikeana, syömään hamppareita ja ranskiksia makkaralla,En sitten tiedä onko siinä sitä kontenttia?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mikä ihme siinä on, että surkeimmat kuskit löytyy nuorten miesten bemarien ja mersujen ratista? Ei tietoakaan turvaväleistä, vaan roikutaan vetokoukussa ja meno kovin nykivää. Nyt olis taas poliisi tarpeen kannuksessa. Turvavyöt auki ja ylinopeuksia. Kortit pois ja polkupyörä alle näille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu