Puheenjohtajakiima kasvaa kepussa

Maakuntien junttamiehet jo koplailevat täyttä päätä valinnan suhteen.

Käy miten käy, niin kepulle käy silti huonosti. Puolue jakautuu Kulmunisteihin ja Saarikkoilijoihin. Pulina tulee kestämään kepussa pitkään koska puheenjohtaja haastetaan jo vuoden tehtävässä olon jälkeen.

9

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin Sipilän hallitus kuin nyt Marinin hallitus on korottanut dieselin verotusta.
      Nyt jäljet alkavat näkyä ja UPM sulkee Kaipolan paperitehtaat.
      Joten kiitos vaan Sipilä ja Marin kun tuhoatte teollisuuden edellytykset toimia tässä maassa.

      • Anonyymi

        Aivan oikein ei Marin älyä mistään mitään onhan se demareita.SDP on jäte kansan puolue joutassiirtää afriikkaan.


    • Anonyymi

      Kulmuni ja Saarikko haluavat kumpikin heikentää työntekijöiden palkkaa ja työehtoja paikallisen sopimisen kautta.
      Kenenkään palkansaajan ei siis kannata keskustaa äänestää.

      • Anonyymi

        J Pennanen SdP salainen agentti.kuuluu sinne jätekasaan.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kun on selvinnyt Kulmunin Sisunautti ulostulon huumoripläjäytyksen aiheuttamasta säälinaurukohtauksesta, niin kannattaa etsiä netistä blogikirjoituspäivitys*) avaruuden valtavaltioiden puuhasteluista.
        Kulmuni taustajoukkoineen on Sisunauttihaaveissaan 50 vuotta myöhässä.

        *) Venäjän toimet avaruuden militarisoimiseksi, osa 1/3
        ( osat 2/3, 3/3.)


    • Anonyymi

      Verkkouutiset 27.8.:
      Keskustan puheenjohtajan Katri Kulmunin mielestä Suomeen on perustettava oma avaruushallinto ja luotava selvät pelisäännöt avaruudessa toimimiseen.
      – Suomen tulee luoda kunnianhimoinen, strateginen avaruusteknologian ja paikannustiedon hyödyntämiseen tähtäävä investointiohjelma.
      – Satelliittipaikannusjärjestelmät ja niitä tarkentavat palvelut luovat edellytykset paikkatietojen tehokkaalle hyödyntämiselle itseohjautuvassa liikenteessä sekä kansalaisten arjessa.

      Miten Kainuun kepu reagoi puheenjohtajansa viimeisimpiin aivopieruihin?
      Poistattaa tämän kommentin välittömästi?

      • Anonyymi

        Kulmuni haluaa suomalaiset satelliitti/5g -valvontaan 24/7/365.

        Mikä liene Saarikon mielipide asiasta?


      • Anonyymi

        Kepulaiset on syytä lähettää avaruuteen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1621
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1031
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      912
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      906
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      790
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      782
    8. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      727
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      61
      722
    10. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      342
      721
    Aihe