Olen aina ihmetellyt, miksi joissain Skodissa on varusteena sateenvarjo oviverhoilun sisällä? Eikö sateenvarjo mene jo kuljettajan henkilökohtaisten tavaroiden puolelle? Mitä seuraavaksi, tarjotaanko kohta jo puhtaat alushousutkin auton puolesta? :D
Skodan sateenvarjo
5
114
Vastaukset
- Anonyymi
Rolls Roycessa ja Bentleyssä on myös. Miten Skodillac Öktavia voisi kilpailla tuossa luksus-luokassa ilman politrukin sateenvarjoa?
Kaikki tietävät että skoodissa pettää ovien tiivisteet ja mm. ylipienet ovien valumareiät aiheuttavat veden jäämisen oviin.
Vaan skoodissa on ollut vagarenan ja mm. briskodan perusteella myös näitä ikäviä pikku sadekuuroja sisällä. Sellainen pieni varjo on ihan kätevä jos haluaa pitää matkustajan vaatteet kuivana.
Kuskiahan ei pieni sade haittaa koska ideologia skoodan puolesta on niin vahva.- Anonyymi
Skodan omistajat tietävät että auto jättää tielle usein sateella, niinpä auton valmistaja on tullut vastaan omistajia ja varannut jo valmiiksi sateenvarjon.
- Anonyymi
Myös venäläinen karvalakki pitää saada varusteisiin. Punaisella tähtikokardilla.
- Anonyymi
työkaluvalikoimassa vain sirppi ja vasara.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482503
- 1801748
- 921598
- 691583
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k61005- 80958
- 68891
- 61856
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188844- 61818