Vieläkö tämänkin jälkeen jämsä äänestää SDP tä?
Kyllä nyt olis vaihtamisen paikka, ei taira enää muut ajaa työläisen asemaa kuin
persut.
Kyllä nyt olis vaihtamisen paikka, ei taira enää muut ajaa työläisen asemaa kuin
persut.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Siis kyllä on päässä vikaa jos äänestää jotain muuta kuin persuja. Tosin kyllä näitä aivopestyjä punavihervassareita löytyy.🙈
Kaiken maailman kirjoitustaidottomat ja täysin kouluttamattomat pösilöt Suoli 24 sivuilla roikkuvatkin.
Aloittaja on hyvä esimerkki siitä.
Myös sinä olet hyvä esimerkki siitä. Kuinkas korkeasti sinä olet koulutettu ja kuinka hyvä olet muka kirjoittamaan.
Se on 'kouluttatutumattomat' sinä demareita äänestävä white trashia edustava sontaläjä.
Selvästi punavihervassari.👆Kiinnostaa vain epäoleelliset asiat.
Missä mahtoikaan olla Persujen kotiaho kansanedustaja tilaisuudesta jossa päämnisteri delekaatioineen vieraili jämsässä.
kovin on persut työläisten asioista kiinnostuneet.. teot sen kertoo..kun paikalla viitsi tulla..
Olikos se demarien paljon kehuttu kansanedustaja paikalla? Ja onko saanut suutaan auki asiassa.
Kotiaholta kiellettiin paikalletulo.
Että sillei.
Kuka tai ketkä kielsivät?
Kannattaa äänestää äärioikeistolaisia. Nämä porvarit haalivat itselleen miljoonatulot, mutta työläisille ei koskaan haluttaisi antaa mitään.
Ei antaa mitään? Selluköpillä on yli 60 000 euron vuositulot, joista moni työläinen, joita Marin väittää edustavansa, voi vain haaveilla.
Persut ajaa Suomea vain katastrofiin. Ovat edelleen talvisodan juoksuhaudoissa ja luulevat että 2. maailmansodan aikaisilla opeilla kehitetään maailmaa. Englannista voi katsoa mallia miten talous sukeltaa Boris Johnsonin johdolla. Britannian valtionvarainministeri harkitsee yritysveron nostamista 19 prosentista 24 prosenttiin. Tästähän Nalle ja muutkin karhut ja hyenat Suomessa riemastuisi ikihyväksi. Muut veronkorotukset kohdistuisivat perintöihin, eläkkeisiin, pääomatuloihin, kakkosasuntoihin ja polttoaineeseen. Tästä riemastuisi varmasti koko loppukin kansa Suomemme maassa lukuunottamatta aivan köyhimpiä, joita kurjistaisi ehkä vain eläkkeiden laskeminen.
nythän suomi on katastrooffissa. ei se tästä enää huonommaks voi mennä.
Demareilla on myös haittana se, että elävät yli sata vuotta sitten ajankohtaisina olleen ideologiansa kanssa vielä tänäkin päivänä. Demarit kun ovat aviossa tuon aikansa eläneen ay-liikkeen kanssa, joutuvat vielä laulamaan niiden kanssa samoja kulahtaneita lauluja. Kuten tuon ministerin puheistakin kävi ilmi. Mitään eivät ole demarit tehneet työtä tekevän kansan hyväksi enää vuosikymmeniin. Nyt tulivat sitten muka huolestuneina keräämään vaalikarjaltaan kannatusta.
vaalit lähestyy ni luvataa taas vaikka mitä höpöjä.toivottavasti ihmiset ei mene enää siihen lankaan.
Voi mennä paaljon huonommaksi. Katso itään, niin näet, miten suuri osa kansasta voi elää, jos menee vaikka 10 vuotta tosi huonosti... Kyllä Viipurin keskimääräinen elintaso on melko kurja suomalaisten vastaavaan. Ja sinne mennään, jos päästetään Persut sulkemaan Suomi.
Marinilla on sen verran ulkonäköä, että selluköpit saattavat äänestääkin akan lähdettyä lätkimään pankien vietyä selluköpiltä talon.
Tämä nykyinen hallitus tulee tällä ilmastopolitiikallaan, jota itse nimittävät kunnianhimoiseksi, aiheuttamaan vielä jättimäisen työttömyyden tähän maahan.
Mielestäni kansaneläkkeestä pitäisi nipistää vähän pois,jos jostain.nämä jotka sitä saa,ovat olleet koko elämänsä laiskoja eli työtävieroksuvia.ei ne ainakaan veroilla tätä yhteiskuntaa ole rakentaneet.nyt ne täällä huutaa porvari....yms.elastusmaksut yms kaikki pystyssä,silti ne nostaa asumistuet,lääkkeet,vaikkei kaikkia edes tarvitsekaan ,kunhan ilmaiseksi saa.ainoa vero minkä maksaneet on tupakka ja viinavero .ja tietenkin polttoainevero,kun useimmilla autokin.minäkin yksinhuoltaja äiti jo 24v käynyt siivoamassa ja rahat just riittää,silti äänestän kokoomusta,sillä he luovat työpaikkoja.sdp ei ota kuin lisää velkaa mitä kohta ei pystytä maksaan takaisin ja li andesson vanha suihinottaja peesaa mukana.
Aloittajalle.
Kysyn, ja aivan asiallisesti, mitä Ps tekee tässä tilanteessa duunareitten hyväksi?
Siis valtakunnan tasolla.
Ei lahjoita miljardeja ulkomaille
Demariuden jäljet näkyvät Jämsässä kaikkialla.
Kahden piipun kaupunki on köyhä kuin kirkonrotta,työttömyys huippulukemissaan,koulut homeessa ja jok ikisestä asiasta riidellään.
Kiinteistöjen arvot ovat jo romahtaneet,keskustan paraatipaikat täynnä röttelöitä...
Tiet ovat liki ajokelvottomat,kaikki tapahtuu viipeellä ja näennäiskorjaukset = keskuskadun korjaus liikennöintikelvottomaksi Kiinalaisella kivellä:)
Yhteistä verorahaa on toki riittänyt ja riittää unelmahöttöön,esimerkkinä Patajoen kauneuskanava, toetutumaton kylpylähanke ja ökyasuinalue Päijälänranta.
Mutta edes kunnollista satamaa ei ole Jämsään saatu, saati mitään muutakaan kun loppuunmyynti- lopetetaan kylttejä liikkeiden ikkunoihin jok ikiselle kadulle niin Jämsään kuin koskelle..
30v vallassa on ollut sdp, kokoomus keskusta. kuinka hyvin on mennyt?
Öö, koskas persut on ajaneet duunarin etua? persut vaativat paikallista sopimista joka johtaa heikkojen yksilöiden orjatyöhön.
Oi.Oi En malta odottaa kuntavaaleja ja sitä millainen mätkä Jussin johdolla tulee!
Sanna+Marin+äänestetään+naisilta+saaduilla+äänillä+vielä+Suomen+presidentiksi.+Naiset+ei+ääntään+persuille+anna,+koska+persuissa+naisen+paikka+on+ainoastaan+nyrkin+ja+hellan+välissä.
Persuthan+kieltäisi+Suomessa+naisilta+äänestysoikeuden,+jos+vaan+suinkin+sen+jotenkin+pystyisivät+tekemään.+Naisilta+tulee+sentään+noin+50%+annetuista+äänistä.
Niin,kai suuri osa naisista äänestää demareita ja uskoo niiden skeidaan vuodesta toiseen,kun suurin osa on matalapalkkaisissa töissä,sitä vain kun ei mitään tapahdu,edelleen he ovat matalapalkkaisissa töissä.sitten työtävieruksavat äänestää niitä,ettei mene edut,mieluiten niitä lisää.myös homot ja muut pervot äänestää niitä .p.s sosiaalitoimistosta pitäisi saada jokaisen työttömän palveluseteli gläry Holeen kerran kuussa.
Sanna Marinin presidentiksi pääsyä ei voi estää enää mikään. Kommarit, vihreät ja demarit on ilman muuta Sannan takana.
Persut ja Kokoomus ei mahdu saman porvariehdokkaan taakse, eikä kepulisteista ole mitään uhkaa.
Ruottalaiset ja Kristilliset on sirpalepuolueita, joten on ihan sama, kenen takana ne on. Kristilliset voi lähteä persujen ehdokkaan taakse, mutta ruotsalaiset ei missään tapauksessa tule persujen tueksi.
Sannasta Suomi saa nuoren, mutta kokeneen presidentin. Sauli joutaa jo kiikkustuoliin.
Naisten äänillä Sannasta tulee presidentti Suomeen ja sekös persuja närästää... Jussi voi painua kalju kiiltäen tekemään lisää lehtolapsia.
harmittaako noin kovasti toisten lehtolapset.onhan kauheeta, kun syksykin saa ja sinä et.
Miten joku nainen voi yleensä mennä tuon näköisen olion kanssa sänkyyn, mitä Jussi on?
Onhan sillä lauma johdettavanaan. Ei se pesää saisi lauman johdon ulkopuolella, koska ei ole Hakkaraisen tarvittavia miehisiä ominaisuuksia.
Vasemmistolaista idioottia ei Suomen presidentiksi enää tarvita eikä haluta.
Johan Halonen sen näytti millaisia pölvästejä vasemmistolaiset ovat ja Marin on aivan yhtä typerä ellei ole jopa vielä typerämpi.
Sitäpaitsi eduskunnassa on oikeistoenemmistö.
eikös kakarainen ole viagralla ratsastava huru ukko.
Ännestän vihreitä jatkossakin. Kun paperimiehet lähtee voidaan heidän tilalleen ottaa paperittomia miehiä<3
kyllä demari on palkkansa ansainnut.kepulaisia emme ole kokoomuslaisiksi emme halua tulla olkaamme sossuja.liiiton rahoilla kyllä pärjää laman ohi,sit voi alkaa katteleen töitä.hoh hoijaa.
Sossuthan tämän tehtaan lopettamisen järjesti lakoillaan.
Ehdottomasti. Pekkaa ei voi äänestää kunse on aina ykskaks pelistäpois.
Persut+unohtaa+aina+uho+päällä+sen,+että+vaaleissa+n.+50%+äänistä+tulee+naisilta.+Pölvästit+luulee,+että+vaalit+ratkeaa+pelkästään+miesten+antamilla+äänillä.
Kyllä Jussi ja nalle tietää kaikki mikä menee yli 5 euron tunnissa on liikaa paperimiehille.
On se edelleen SDP jota äänestetään. Persut ja kokkareet putoaa ensimetreillä, ajavat Trumpin politiikkaa. Keskusta on heitäkin oikeammalla. Sitten on vihreät jotka haluavat myös tulonsiirrot köyhiltä rikkaille. Jäljelle jää aitoon kehitysajatteluun kykenevä SDP.
Normaalit ihmiset eivät äänestä vasemmistolaisia loisia.
Siitä on osoituksena se, että eduskunnassa on ollut oikeistoenemmistö jo kymmeniä vuosia.
Sanna Marin: 3000000 uutta työtöntä vuoteen 2022 mennessä.
Marin ei ole antanut kellekkään lopputiliä. kyllä se on nämä ay porukat jotka tehtaan lopettamisen järjesti. Lakkoilemalla saatu kovat palkat, ei mikään firma kestä tämmöisiä palkkoja. Turha itkeä kun on paskat housuissa.
Heh, heh... menikö persuilta luu kurkkuun, kun yht'äkkiä tajusivat pienellä järkivähällään sen tosiasian, että naisilta ei persuille ääniä tule.
Vasemmistolaiset ääliöt eivät ymmärrä sitä, että vasemmistopuolueet ovat vähemmistönä eduskunnassa.
Ihmiset ovat siis äänestäneet enemmän oikeistoa (kokoomus, kepu, persut, kristilliset ja Rkp) kuin vasemmistolaisia pölvästejä.