5h perheen muuttoauton koko

Anonyymi

muutto 200km. millaista muutto(kuorma)autoo olette käyttäneet? olitteko tyytyväisiä?miksi ette ostaneet muuttoa?

2

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt on vähän vanhempi aloitus mutta olen kerran muuttanut viisihenkisen perheeni kanssa noin 150 kilometrin päähän. En kyllä enää muista tarkkaan minkä kokoinen auto oli mutta pakettiauto se kuitenkin oli (vuokra-auto). Lisäksi sukulaisella oli tuolloin Ford Transit ja hän auttoi myös muutossa. Ennen muuttoa myimme/lahjoitimme aika paljon huonekaluja/muuta tavaraa pois joten sen ansiosta saimme mahdutettua kaikki tavarat kahteen pakettiautoon.

      Muuttoa emme ostaneet sen takia koska se maksoi, ja maksaa edelleen, sen verran paljon, että paljon mieluummin hoidamme muuton itse.

    • Anonyymi

      Työnantajan isoa kuorma-autoa (>50 m3) , kaksion tavarat olisi mahtuneet tuplasti kyytiin. Perälautanostin ja sivuovi. Painavat tavarat perään ja sivuovesta pikkusälä kyytiin, nopeaa kun saa kahdesta luukusta tavaraa sisään ja ulos. Ja sidonta kuormaverkolla. Kuormaverkko on kyllä kätevä.

      En ostanut muuttoa, kun tuo oli saatavilla ilmaiseksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      130
      6292
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      578
      2271
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      40
      1532
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      112
      1308
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      88
      1175
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      66
      1038
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1035
    8. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      64
      1000
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      958
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      63
      946
    Aihe